şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
  • amerikan magandalarınından türk tikilerine transfer olmuş, ülkemizin bir başka cehalet olgusu ve bol paralı türk motorcusunun pazarlama saftirikliğinin simgesi, gereksiz gürültü çıkarması ile meşhur motor markası.

    doğum yeri olan amerika'da, beyaz, amerikan milliyetçisi, çoğunlukla ırkçı ve faşist, yine çoğunlukla hırsızlık, gasp gibi suçlara bulaşmış çetelerin üyesi (bkz: hell's angels), seksist, çevreye saygısız ve ekonomik düzeyi ve eğitim seviyesi düşük insanların, amerikan toplumuna başkaldırı biçimlerinden biri olarak kulandıkları motor.

    bu motorları kullananların çoğu amerika'da yollarda sürü halinde gezerler, her biri aşırı gürültü çıkaran motorlarıyla etrafı terörize ederler. bunların motorları, sırf ezikliklerini etrafı rahatsız ederek tatmin etmek için, özel olarak modifiye ettikleri egzozları ile, ne kadar çok gürültü çıkarırlarsa o kadar makbuldür.

    harleyciliğin amerika'da özgürlükçülükten çok başkalarına rahatsızlık vermenin, kardeşlikten çok ırkçılığın simgesi olarak algılanması, ve barıştan çok lümpen bir saldırganlığa işaret etmesinden bizim tiki, zengin çocuğu, özenti harley'cilerimiz haberdar değiller. onlar harleyciliği mickey rourkeculuk sanıyorlar. anlayamadığım bu arkadaşlar o motorlardan çıkan sesten hiç mi utanmıyorlar? sonra hangi hakla abarth egzoz takan şahin slx li gençlikle dalga geçiyorlar? daha çok para verdikleri için, motorları ithal amerikan malı olduğu için mi gürültü çıkarmak terbiyesizlik değil hava atma vesilesi oluyor?

    hani amerika'nın fakir, eğitimsiz ve akılsız faşistlerinin bu gürültü makinaları ile sokaklarda dolaşmalarını, onların ezikliğine verebiliyorum da, bizim sonradan görme özentilerin böyle etrafı rahatsız etmelerine apayrı sinir oluyor insan. yani altlarındaki jipler ve üstü açık spor arabaları yetmiyor arkadaşlara, bir de harley'lerinin gürültüsünü çekeceğiz. trafik polislerinin gördükleri yerde gürültüden ceza kesmeleri gerekir bu saygısız zibidilere. bu kadar para verip aldıkları motorların amerikanın cahil magandalarının simgesi olduğunu bilseler, belki adam olurlar.
148 entry daha