şükela:  tümü | bugün
594 entry daha
 • şimdi indirip montaj programına attım ve yavaşlatarak bütün karambolü tek tek izledim.

  kornerin kullanılması ve son topun dışarı gitmesi dahil toplamda topa 19 saniyede 11 farklı kişi 19 defa dokunuyor. işin en ilginç yanı, bir kişi topa maksimum 3 defa değebilmiş.

  kaleci cenk, 2 defa değiyor.
  korneri kullanan arkadaş 2 defa değiyor.
  çizgide tsubasa misali topa beraber vuran beşiktaşlı 2 defa değiyor.
  sadece kiev'in zenci forveti topa 3 defa değiyor ki biri istemsizce oluyor, top şolkovski'nin uçan kafası ile ensesine çarpıyor.

  topa değebilen 11 farklı kişinin 6'sı kievli, 5'i beşiktaşlı.

  pozisyonun en ilginç yanlarından biri de, çizgide kör dövüşü gerçekleşirken köşeden izleyen ernst'in top uzaklaşınca bir anda hareketlenmesi ve gelen şutu engellemesi.

  cenk'in çizgideki pozisyonda olayları yatarak izlemesi de şahane. o da ernst gibi sonradan olaylara karışma kararı alıyor.

  gelelim beşiktaş'ta topa değemeyen kişiler kim?

  beşiktaş'ta, son kiev'in şutuna koşan bir arkadaş var. sanırsam holosko. numarası tam çözülmüyor ama 23 gibi. karambolün başında şolkovski'yi tutuyor. içeride dönüyor dolaşıyor bir kere bile topa vuramıyor ve karambol yaşanmaya devam ederken ceza sahası dışına çıkıyor. yine de içeride bir mücadele veriyor.

  33 numara ile edu, korner kullanıldığında pozisyonun tam ortasındayken sonrasında neredeyse tüm karambolü yakın çekim izleme kararı alıyor.

  13 numara hilbert de pozisyon içinde olmasına rağmen topa hiç değmeyenler arasında.

  quaresma zaten yok ortalarda.

  sivok da arada takılıyor. işe yarayacakmış gibi kendini şutun önüne atıyor ama onu da ernst çıkarttığı için sivok da topa hiç değmeden pozisyonu kapatıyor.

  topa değmeyen son kişi kim peki? tabii ki vasıfsız necip. hatta necip'in durum diğerlerinden daha vahim. elini beline götürmeye yelteniyor ahaha! götürüyor çekiyor götürüyor çekiyor. gol olsa da elimi belime koysam diye bekliyor ama top bir türlü içeri girmeyince napayım deyip kendini topun önüne atıyor.

  aslında biraz daha kurcalasam çok şey bulurum. poziyonda sol-sağ ayak, sol el, göğüs, kafa, ense, baldır ne ararsanız var.
11 entry daha