şükela:  tümü | bugün
103 entry daha
 • levhayı ne yapacağız biz ? evimize mi asacağız ya?
  bu ekipman öyle bir hal aldı ki bunun plexi'si yapılmış bunun. lan levha ya...
  adam şeffaf plexiden levha yaptırıyor. 15 cm boy, 10 cm en ve 2,3 cm et kalınlığı. tövbe estafurullah.. tüy dikilmesi, mühürlenmesi (sanki bana kanuni sultan süleyman eve ferman göndemiş), 3 tane envai çeşit zarfla belenmiş halde gelmesine alıştım da bir nakış işlemesi yada plexi levhaya alışamadım.
  kanaviçe düğün davetiyesi nedir güzel kardeşlerim, ey romalılar? kaneviçeyi çok severim yanlış anlaşılmasın, duvarda da çok şık durduğunu düşünürüm ama yazık değil mi ya? kimse senin düğün davetiyeni kullanmayacak, elinden alıp telefona kaydedip çöpe atıyor. kaneviçeyi duvarına mı assın ?
  lan levhayı ne yapsın gerildim bak yine.
  neyse bir kız arkadaşım bu levhalardan istedi. yanılmıyorsam totelde 1000 adet davetiye basılacaktı öyle 100 tane falan da değil yani. neyse isterim diye tutturdu, tanesi yamulmuyorsam 3 tl gibi bir şey. oğlan hop oturup hop kalktı, bizi aradı destek istedi "bu çok saçma davetiyeye bu parayı neden vereyim? zaten çok sıkışığım." hoş kızın yüzüne yaparız, hallederiz diyip arkasından bizi araması bende hafif bir midem bulantısı yaratmadı değil. neyse kızı aradım işte haberim yokmuş gıbı davetıyeyı ne yaptın falan anlattı dedı plexiiiii . dedim ne kadar? neyse uzatmayayım, kendisine cok gereksiz bir harcama olduğunu, herkesin çöpe atacağını bence daha naif bir şeyler bakmasının daha tatlı olacağını falan anlattım kabul etmedi.

  günümüz teknolojik gelişmelerinde gereksiz olan ancak matbaa endüstrisine bahar ve yaz aylarında ciddi gelir elde ettirden düğün ekipmanlarından biri.
6 entry daha