şükela:  tümü | bugün
5189 entry daha
 • damak zevkime göre birkaç yeme içme mekânı:

  konyaaltı :

  başoğlu balık; ( eski türkay otel kavşağına gelmeden) taze deniz ürünlerini yiyebilirsiniz. fiyat orta üst

  balıkçı barınağı; topçam ilersindeki kavşaktan u çekip ara yoldan sağa sapılarak varılan salaş balıkçı. ürünler taze. fiyat orta üst

  elmalı değirmeni serpme börek; fiyat börek için yüksek. tahinlisi başta olmak üzere bütün çeşitleri tavsiye edilir.

  urfa sofrası; 97'den 2011'e kadar varlık mahallesinde, 2011'den günümüze kadar da uncalı'da hizmet veren kebapçı. yanında çalışıp ayrılanlar bile bir sürü çakma urfa sofrası diye mekan açıp onlar da iş yapar hâle geldiler. ( kervan urfa sofrası, saray urfa sofrası, zirve urfa sofrası vb şeklinde en az 5,6 yer daha açtılar ama bunları kastetmiyorum). fiyat performans lezzet doyuruculuk uygun. hatta ilk sırayı alır benim için doyurma bakımından . not: bol tahinli kaymaklı kabak tatlısı yemeden kalkmayın.

  keyfi künefe; uncalı'da, urfa sofrası'nın güney doğu çaprazındaki kavşakta kalan kaliteli künefeci . çeşit bol, katmer de yapıyorlar. fiyat üst.

  kabuk; sea life otelin arkasında taze çiftlik midyesi satan bar. midye dolmanın pilavı biraz baharatlı ama en azından sıcacık ve taze. adet 1.5 tl, küçük kova 30 tl. ayrıca kokoreç ve midye şiş de yapıyorlar. biraları buz gibi.

  charlotte pastanesi ; o da başoğlu balığın birkaç dükkan ilerisinde. hayatımda yediğim en kaliteli pastane kurabiyelerini yapıyorlar. fiyat astronomik. kilosu şubatta 85 tl idi. ama yiyince kaliteyi ilk lokmada anlarsınız. not: laura kavşağında da muratpaşa şubesi mevcuttur.

  dönerci hamdi usta; il sağlık müdürlüğünün yanındaki 2m migrosun yanında. et kültürü zayıf olan antalya için ortalama üstü et döner yapan birkaç mekandan biri. fiyat orta.

  ethem bey börek; öğretmenevi mahallesinde kaliteli adana böreği servis eden hijyenik mekan. sahibi de ethem abi de kafa adamdır. aslen mühendistir. fiyat ortalama. peynirli 45 tl

  muratpaşa

  sakarya pide ; 2,5 liraya peynirli ve kıymalı pide yapan pis ve suratsız pideciler. yine de kedi etinden olduğunu düşünsem de yiyoruz yıllardır. ( vedat milor ve hazer ameni bile burda yedi alüminyum) andızlı mezarlığı arkasında. fiyat beleş.

  ercan döner ; gazi lisesi üst geçidinin ayağında 98'den beri suratsızlıkları ile self servis hizmet veren bol yağlı ama aşırı lezzetli tavuk döner yapan mekan. fiyat 13 tl

  mevlâna lokantası; 75. yıl lisesi kavşağının kuzeyinde 64 yıldır hizmet veren hijyenik lokanta. gece çorba içmeye giderseniz salçalı ekmek isteyin. önceki günden kalan bayat ekmekleri salça ve et suyuna banıp servis ediyorlar. fiyat orta üst.

  hayfabarut; eski sanayide yıllardır hizmet veren efsanevi helva yapan imalathane. tahin ve helva almadan eski sanayiden ayrılmayın. fıstıklı helva 38, sade 25 tl kilosu. tahin de 25 tl ( çifte kavrulmuş tahin biraz acı, alırken dikkat edin normal olanından almaya)

  özdoyum esnaf lokantası; eski sanayide yıllardır hizmet veren lokanta. fiyat esnaf lokantası için üst

  yogart; eski lara yolunda blm otelin çaprazında 2 sene önce açılan dondurmacımsı. çünkü dondurma sayılmaz ama farklı bir lezzet. kaseye istediğiniz kadar dondurmadan koyup, dilediğiniz çerezleri, meyveleri, sosları döküp, ağırlığınca para ödediğiniz küçük ama hoş mekan. fiyat orta üst.

  paçacı şemsi; demirciler çarşısı karşısında yıllardır hizmet veren çorbacı. fiyat ortalama . konyaaltı ve lara şubeleri de mevcut.

  kent pide; doğu garajında yıllardır hizmet veren bol yağlı pideci. lisede matamatik sınavlarımın iddiaları sonucunda kazanıp yemeğe gittiğim yegane mekân. fiyat ortalama

  avşar simit; antalya anadolu lisesinin ilerisinde bulunan büyük simit fırını. adamlar antalyaya hakim oldular, helâl olsun. lezzet güzel, fiyat uygun.

  dosto fırın; çağlayan mahallesi, lara hamamı yanındaki pastane. mekan hijyenik, simit poğaça çeşitleri görece fazla, fiyat kulvarına göre üst.

  rokka; 2000 plazanın olduğu sokaktaki caminin karşısında bulunan falafelci. lezzet harika. fiyat orta. pizzaları da enfestir.

  rotto pizzeria; kaleiçindeki köşedeki midye evinin bitişiğindeki dilim pizzacı. tulum peynirli ve kavurmalı çedarlı favorim. lezzet harika, fiyat uygun. dilim aşağı yukarı 6 tl civarı.

  piyazcı sami; cumhuriyet meydanının arkalarındaki iltem sahafın oralarda. piyazın mucidi. fiyat orta üst.

  dönerci hakkı baba; termessos bulvarında tarihi et dönerci. lezzet antalya için yüksek. fiyat orta üst.

  parlak; kapalı yolda attalos heykelinin arkasında yolun batı cephesinde, topçu'nun yanında. tavuk dolma başarılı. fiyat orta üst.

  ay pide ekmek fabrikası; şirinyalı'da kuytu köşede kalmış mustafa kemal ayanoğlu ilkokulundan ara sokağa sapılarak ulaşılan bir fırın. lezzet harika. fiyat uygun. kuşbaşılıdan yemeden dönmeyin.

  dilara yaşar(yaşar aga); milli egemenlik (seferoğlu fırın karşısında) ve sinanoğlu caddelerinde şubesi olan harika ötesi tulumba tatlısı ve kuru baklava yapan tatlıcı. fiyat tulumba uygun, kuru baklava üst.

  zamora; önceden konyaaltı caddesi ve güllükte de şubeleri olan, şu anda cebesoy bulvarında ve sinanoğlu caddesinde şubesi olan müthiş helva ve dondurma yapan tarihi helvacı. tahinli profiterolü de fena değil. fiyat orta.

  meşhur 18'in bağaçaları ; saat kulesi çaprazında bulunan tarihî bağaçacı. acıbadem kurabiyesi ve şambali tatlısı da gayet güzeldir. #106821839 fiyat üst. yamulmuyorsam acıbadem 7 veya 8 tl idi en son aldığımda.

  kayseri sofrası; bahçelievler'de ve metin kasapoğlu caddesinde 2, konyaaltı'nda da 1 şubesi olan, ,ilk şubesi bahçeli'de yıllardır hizmet veren börekçi, mantıcı, tatlıcı. tam bir lezzet bombası. su böreğinin tepsisi (yaklaşık 2,5-3 kilo arası) en son 90 tl idi. müthiş lezzetlidir. yağlamaları da fena değildir. cuma günleri kete günüdür, diğer günler bulamazsınız. şimdiye kadar yiyip keyif almadığım hiç bir ürünleri olmadı. helal olsundur. fiyat kaliteye göre uygun.

  çağlarsoy market; listemdeki tek market olmakla birlikte 100. yıl bulvarı/ varlık mah/ şakrak caddesinde yıllardır a kalite peynirler satmasıyla birlikte konyaaltı'na ve lara'ya da şube açtılar. gidin ve peynirlerini deneyin. not: yarım yağlı ezine ve izmir bergama favorimdir. lezzet harike. fiyat; uygun.alıştıktan sonra başka yerden peynir almazsınız.

  7 mehmet ; kimilerine göre ülkemizin en kalitelisi. fazla bir şey demeye gerek yok. fiyat üst

  kepez

  şişci volkan; veya şişci kadir. sebze ve toptancı hali içinde lezzet güzel, fiyat esnaf lokantası için üst.

  altındal lokantası; sebze ve toptancı hali içinde. kavurması, çorbası güzel. kabak tatlısı fena değil. hizmet güzel, fiyat uygun.

  ocak burma künefe; özdilekten otogar istikametine giderken 500 metre ilerde, sağda. lezzet güzel, fiyat uygun.

  finike

  öz çoban; finike - elmalı yolundan giderken 26 km içerde kalan balık restaurantı. çiftlik alabalık yapıyorlar ama lezzetli. önden gelen bazlama, tereyağ, ceviz, tulum, yeşillik, ezme, salata vs ile doyuyorsunuz zaten. ortam güzel. fiyat uygun. alkol almadan 2 kişi 100 tl ile kalkarsınız ve kusana kadar doymuş olursunuz.

  aykırtça pazarı ; arykanda antik kentinin altında, arif köyünde bulunan harike ötesi minnoş pazar. ufacık bi yer ama ambiansı yeter. fiyat üst. not : buz gibi suyundan için

  elmalı

  şen baba veya şen mehnet; şiş köfteleri meşhur, lezzetli eyvallah da porsiyonlar çok ufak be babam. normal bir adam 2,3 porsiyon yemeden doymaz. e niye tavsiye ediyorum? onbaşı helvası harike. yemeden dönmeyin. fiyat: orta üst. not : muratpaşa/ milli egemenlik caddesi/ sönmez kitabevinin oraya da 3,4 yıl önce şube açtılar.

  konak dondurma; şen baba'nın karşı çaprazında. fiyat uygun

  kumluca

  öz likya restaurant; karaöz sahilinde denizin dibindeki balıkçı. hizmet kötü. lezzet harika. manzara müthiş. fiyat kol gibi

  pehlivan; olimpos sahiline inerken arabaları park ettiğimiz kapalı otoparkın ordaki en baştan ikinci mekân. yıllardır gözlemesini afiyetle yerim. doyuruculuk başarılı. duble sayılır. o yüzden fiyat biraz yüksek olsa da gramajdan dolayı fiyat gayet uygun. patates kaşarlı tavsiye edilir.

  demre

  simena dondurmacıları; kekovaya yat turuna giderseniz mutlaka köylü ablalardan ev yapımı dondurmalardan mutlaka yiyin. daha iyisini yemedim. manzaralar efsane fiyat uygun.

  aksu

  köfteci cihat; expo fuardan antalya istikametine giderken ki kadoil'in içinde bulunan köfteci. piyazından mutlaka yiyin. lezzet güzel, sohbet 11 numara, fiyat ortalama

  aslım şimşek; köfte ve piyazı lezzetli. aksu üst geçidinin kuzeyinde yol kenarında. fiyat orta.

  alanya

  alanya kalesi içinden tersaneye doğru giderkenki gözlemeci. adını hatırlamıyorum. köy evi bahçesinde hizmet veriyorlar. lezzet güzel, hizmet orta, manzara efsane. fiyat uygun. ....1 , ....2

  manavgat

  dedem cızbız; side 'de et lokantası. lezzet güzel, hizmet hızlı, fiyat orta üst.

  korkuteli

  şişci ibo, şişci ramazan, şişci sadi, mehmet, tayanç, çükütay, berkecan; çükünü sallasan şişci korkuteli'de. lezzetleri çoğu mekanda güzel ama fiyatları yüksek.

  giliğ; korkuteli 'ye gidip burda dondurma yemeyeni dövüyorlar ama cidden lezzetli. fiyat uygun. kepez özdilek karşısına da şube açmışlar.

  aklıma geldikçe editlerim.

  edit:
  muratpaşa: ay pide ekmek fabrikası (pideci)
  muratpaşa; dilara yaşar tulumbacı
  muratpaşa; zamora helvacı
  muratpaşa; 18'in bağaçaları
  muratpaşa; dosto fırın (antalya ekmek)
  manavgat; dedem cızbız
  alanya; görsel eklendi
  muratpaşa; kayseri sofrası (konyaaltı da dahil 3 şubesi var)
  muratpaşa; çağlarsoy market (konyaaltı ve laraya da açıldı)
451 entry daha