şükela:  tümü | bugün
85 entry daha
 • baş edit: oyunda ilerlemek çok kolay. ben size "strateji ve tüyo" ve "karakterler" kısımlarında en hızlı ve verimli ilerleme yollarını anlatacağım.

  edit1: buraya gün geçtikçe karakter bağışıklıkları, ustalıklar, karakterlerin antileri, bölüm geçme tüyoları ve benzeri bilgiler ekleyeceğim.

  edit2: hangi karakterin güçlü olması için neye ihtiyacı olacağı eklendi. en iyi karakterler eklendi ve tüyolar kısmına 3 tane ek yaptık.

  11.09.2020 editi: bağışıklığı olan karakterler ve tüyolar kısmına 2 tane ek yaptık.

  11.10.2020 editi: entry ekşi şeyler e taşındı arkadaşlar. hem sizlere hem de sözlüğe teşekkür ederek meşaleyi taşımaya devam. oyuna yeni karakterlerin eklenmesiyle karakter listesi güncellendi. tüyolar kısmına 5 tane ek yaptık.

  bir kaç yıldır oyun deneyimime dayanarak elden geldiğince yeni başlayanlara ve orta seviye oyunculara yol gösterecek bir şeyler karalamak istiyorum. yazdıklarım ileri seviyelerdeki oyunculara çerez gelebilir ama oyunu ilk yüklediğimde bu yazıyı okusaydım çok faydalı olurdu.

  evet arkadaşlar, oyunumuz online fakat farklı bir kullanıcı ile anlık savaşamadığınız, adında da anlaşılacağı üzere (bkz: marvel) dünyasının karakterlerinden oluşan bir hikaye serüveni.

  oyunun ismi marvel ama marvel hastaları için pek sevindirici olmayan bir mevzu var. oyunda marvel den tüm karakterler yok. ayrıca marvel dışında pek çok karakter var. en son olarak da marvel karakterleri maalesef çok kuvvetli değil. bunun sebebi de, oyuna yeni katılan her karakterin genelde imbalanced (çok kuvvetli) olması. marvel karakterleri de oyuna ilk başta dahil olduğu için haliyle sonra gelenler daha kuvvetli oluyor.

  oyundaki temel prensip, elinizdeki karakterlerle belirli bölümleri geçerek kazandığınız ödüllerle yeni karakterler kazanıp, elinizdeki karakterleri de geliştirerek daha zorlu bölümlere katılmak.

  oyunda klasik bir hikaye kısmı var ve bunu geliştikçe bitirerek çeşitli ödüller kazanıyorsunuz. bunun yanında arenalar, aylık etkinlikler, ittifak etkinlikleri yer alıyor.

  oyunun sahibi ve geliştiricisi (bkz: kabam) özellikle pandemi döneminde pek çok etkinlik yapıyor ve 24 saat oyunu oynayabiliyorsunuz.

  oyunda 6 farklı sınıftan oluşan 187 karakter bulunuyor. 27 bilim, 34 beceri, 34 mutant, 29 teknoloji, 36 kozmik ve 29 mistik karakter şeklinde bir karakter dizilimi var. her sınıfın bir sınıfa karşı atak bonusu özelliği bulunuyor. karşıdaki rakibin sınıfına göre üstün olduğunuz sınıfta bir karakter seçerseniz belli bir yüzde üzerinden atak puanınız yükseliyor.

  kozmik > teknoloji > mutant > beceri > bilim > mistik > kozmik > teknoloji ... şeklinde giden bir sınıf üstünlüğü sıralaması var.

  oyundaki karakterlerin 1-2-3-4-5-6 yıldız şeklinde can ve atak gücü olarak gelişmiş versiyonları bulunuyor. oyuna başlarken 1 yıldız karakterle başlıyorsunuz ve ilerledikçe aynı karakterlerin yüksek yıldızlılarını kazanarak oyuna devam ediyorsunuz.

  macera

  oyunun hikaye kısmı 6 sahneden oluşuyor. sahnelerdeki bölümleri geçerek oyunda bir ünvan kazanıyorsunuz ve bu ünvanlar size oyundaki bazı ayrıcalıklardan faydalanma imkanı sunuyor. sırasıyla;

  1. sahne 4. bölüm - meydan okuyucu (challenger)
  2. sahne 4. bölüm - yarışmacı (contender)
  3. sahne 4. bölüm - tescillenmiş (proven)
  4. sahne 4. bölüm - fatih (conqueror)
  5. sahne 2. bölüm - koleksiyoncunun parçası olmayan (uncollected)
  6. sahne 1. bölüm - şövalye (cavalier)
  6. sahne 4. bölüm - taht kırıcı (throne breaker)

  sahneler ve bölümlerin zorluk seviyeleri siz ilerledikçe artıyor. bölümleri geçtikçe kristaller kazanacaksınız ve bunları açtıkça yeni karakter açacaksınız. elinizdeki karakterleri geliştirerek daha ileri seviye bölümleri geçmek için kullanacaksınız.
  --------------------------------------------------------------------

  aylık maceralar

  oyun genelde her ay yeni bir aylık hikaye tarzında etkinlik yayınlıyor. süre dolmadan etkinliği tamamlarsanız, kristal parçaları, karakterleri geliştirmek için kullanılan ürünler ve para vs kazanıyorsunuz. burada her oyuncu için zorluk seviyeleri düşünülmüş ve seviyenize göre etkinliğe girebiliyorsunuz.
  --------------------------------------------------------------------

  özel maceralar ve geçmişten sayfalar

  özel maceralarda seviyenize göre oynayabileceğiniz ve size temel katalizör parçaları, sınıf katalizör parçaları, para vs veren bölümler var. geçmişten sayfalar kısmında kalıcı şekilde normal ve varyant şeklinde 2 zorluk seviyesinde maceralar var. bu kısımlarla da keşif yaptıkça sizlere karakterlerinizi geliştirmek için ürünler alabileceğiniz hediyeler bulunuyor. normal kısmı çok kolay ama varyant çok zor, bunu bilin.
  --------------------------------------------------------------------

  günlük maceralar

  bu kısımda karakterlerinize rütbe atlatmak için gerekli olan temel ve sınıf katalizör parçalarını bulabilirsiniz. her sınıf için 1 gün süren görevler var. gün bittiğinde farklı bir sınıf için etkinlik başlıyor ama temel görevler her gün yenileniyor.
  --------------------------------------------------------------------

  arenalar

  arenalar kısmında 3 karakterle girerek 3 gün veya 1 gün boyunca topladığınız puanlara göre size karakter ve kristal parçaları veren etkinlikler var.
  --------------------------------------------------------------------

  ittifak macerası ve savaşı

  oyunda maksimum 30 kişiden oluşan ittifaklar var. bu kısımda ittifaklara katılarak sizlere verilen görevleri yerine getirip sınıf katalizörü veren veya marketten pek çok ürün alabileceğiniz şöhret puanları kazanabilirsiniz.
  --------------------------------------------------------------------

  stratejiler ve tüyolar

  bu kısım bu entry i girme sebebim. burada size en kısa sürede ve en verimli şekilde nasıl ilerleyeceğinizi anlatmak istiyorum.

  * oyunda maksimum 60. seviyeye ulaşabiliyorsunuz. en fazla deneyim puanı veren kısım "sahneler". 60. seviyeye gelmek için sıklıkla buradaki bölümleri bitirmelisiniz.

  * açtığınız kristallerde çıkan karakterler ve yıldız seviyeleri tamamen şans. ama her karakterin gücü birbiriyle aynı değil, bu yüzden elinizdeki hangi karaktere yatırım yapacağınız sizin elinizde. en alttaki kısımda oyundaki karakterlerin güç seviyelerini kategorilere ayırarak yazacağım. elinizdeki en güçlü karakterlere yatırım yaparak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. bazı karakterlere yatırım yapmanın hiç mantığı yok çünkü çok zayıflar. bu yüzden elinizde hiç güçlü karakter olmasa bile gelmesini bekleyin.

  * oyuna yeni başladıysanız 6 yıldız karakter gelene kadar elinizdeki ürünleri bekletmeyin. seviyenize göre doğru hamleleri bekleyin. artık 5 yıldız kristalini açmaya başlayan biriyseniz, bu saatten sonra 3* ve 4* karakterlere yatırım yapmanıza gerek yok. örnek veriyorum ben şu an 5* ve 6* karakter açmaya başladım. bu saatten sonra 4* ve altındaki karakterleri hiç geliştirmiyorum.

  * kötü de olsa kesinlikle bir ittifaka katılın. ittifak maceraları ve savaşlarından gelen ödüller çok değerli. zamanla seviyenize göre daha ittifaklar bulacaksınız.

  * bulunduğunuz ittifakın en iyi oyuncusu iseniz, o ittifaktan ayrılma ve daha iyisine geçme vaktiniz gelmiştir. ittifak bu oyunda gelişim için en önemli 2 kriterden biri bence. diğer en önemli kriter ise arenalar.

  * karakter kazanmasanız bile sınırsız arena kasın. aşama noktalarında verilen kredi, kristal parçaları ve diğer ödüller çok faydalı.

  * elinizde her sınıftan en az 1 tane iyi karakter olsun. yani sadece bilime abanmayın. 6 sınıftan da elle tutulur, geliştirilmiş karakter iyidir.

  * bol bol karakterle alakalı (bkz: youtube) 'da video izleyin. karakterlerin kendine has oynama teknikleri var ve karakterinizi tanıyarak oynamak inanılmaz fark ettiriyor.

  * üstte de belirttim ama karakteri tanımak çok önemli. karakterin bağışıklığı, savaş esnasında karakteristik özelliklerini ortaya çıkarmak için gerektiği şeyleri bilmek size çok fayda sağlayacak.

  * aynı yıldızlı aynı karakterden kazanırsanız, karakter kopyalanmış oluyor ve özel karakteristik özelliği aktif hale geliyor. bu kısım bazı karakterler için olmazsa olmaz seviyesinde önemli.

  * siper yapmayı bilin. düşman size atak yaparken son anda savunmaya geçerseniz siper yapmış olursunuz ve karşıdaki karakteri belli süre sersemletirsiniz. oyundaki en önemli hareketlerdendir. bunun için ustalık kısmında beceri bölümünde siperi aktif etmeniz gerekir.

  * bağışıklığı olan karakterleri bilin. takımınızı kurarken çok önemli bir nokta. ayrıca bağışıklığı olan karakterler daha değerlidir. çünkü ileriki bölümlerde çok fazla hasar veren zayıflatıcılar bulunuyor.

  * oyunu uzun süre oynamayı planlıyorsunuz en az "uncollected" ünvanı almanız iyi olacaktır. ünvanın verdiği günlük hediyeler ve ya etkinlik hediye kısıtlamalarının bu seviye için açılması hızlı gelişmenizi sağlar.

  * oyundaki her karakterin en az bir antisi var. karakterlerin özelliklerini ve bulundukları karoların özelliklerini iyi okumak çok önemli.

  * 1* 2* 3* ve 4* karakterlerinizi satabiliyorsunuz. satmayın arkadaşlar. sattığınız karakterler elle tutulur ürünler vermiyor. bu ürünleri kısa sürede etkinliklerde kazanabilirsiniz. ayrıca elinizdeki karakterin aynısını tekrar açarsanız bir üst klasmanın kristal parçalarını ve iso verecektir. oyundaki temel iso kaynağınız bir süre sonra karakter kopyalamak olacak. ayrıca gelecekteki güncellemelere göre sattığınız karakter önemli bir hale gelebilir. (bkz: magneto) (bkz: colossus)

  * her oyunda olduğu gibi oyunda paraya kanalize olan böyle elmas falan tarzı ürünler vardır. bu oyundaki mali tarafa kanalize olan temel malzeme kredi baylar. oyunda pek çok yerden krediler kazanıyorsunuz ve bunları kristal, geliştirici vs ürünleri almak için kullanabiliyorsunuz. krediler parayla da alınabildiği için bir süre sonra sizin için çok önemli olacak. o yüzden kazandığınız kredilerle kıyrıtık premium kahraman kristali falan almayın. kredilerinizi ustalıklar ve ileri seviyelerde zorlu bölümlerde diriltme iksiri vs için biriktirin.

  * yukarıda bahsetmiştim ama önemli olduğu için tekrar bahsetmekte fayda var. siper ve sıyrılmayı öğrenin arkadaşlar. oyunun ilerleyen kısımlarında bunları yapmadan geçemeyeceğiniz bölümler olacak.

  * rakibinize ara vermeden sınırsız sayıda vuramıyorsunuz. rakibin atak hakkını almak için ortalama 5 vuruş hakkınız var. genelde bu vuruşlar orta - hafif - hafif - hafif - hafif olarak yapılır. fakat bu komboyu orta - hafif - hafif - hafif - orta olarak tamamlamaya çalışın.

  * rakiplerin özel saldırılarından nasıl kaçacağınızı öğrenin. rakip özel saldırısı sırasında siper halinde kalabilirsiniz fakat özel saldırı sırasında rakibiniz engellenemez özelliğine sahipse saldırıdan kaçınamazsanız. ayrıca gelecek çok güçlü rakipleriniz olacak. rakibi devirmek için uzun süre karşılaşacaksınız ve defalarca özel saldırı yapacak rakip. bir süre sonra ne kadar siper yapsanız da canınız yetmeyecek ve öleceksiniz. bu yüzden özel saldırılardan kaçınmak önemli.

  --------------------------------------------------------------------

  karakterler

  bu kısımda karakterleri güçlerine göre sıralayacağım. 1' den 8' e kadar gruplar olacak ve 1 en iyi, 8 en kötü olacak şekilde sıralanacak. tavsiyem 1. ve 2. sınıf karakterlere yatırım yapmanız. eğer elinizde yoksa bekleyebilirsiniz ama özellikle 5 ve altındaki sınıflarda bulunan karakterleri yükseltmek hiç işinize yaramayacak.

  karakterlerin yanlarında harflerle ifade ettiğim, güçlerine güç katacak veya güçlü olmalarının sebebi olan ifadeleri koydum. bunları alt tarafta açıkladım.

  a - kopya karakter gerektirir
  b - yüksek özgünlük gerektirir
  c - sinerjiyle çok daha etkilidir
  d - aynı haritada görev yaptıkça gelişir
  e - oyun yeteneği gerektirir
  f - kanama/zehir ustalıklarıyla etkilidir

  1. sınıf

  colossus (abc)
  domino (cf)
  omega red (abcf)
  namor (abf)
  archangel (a)
  sunspot
  magneto red (ef)
  doctor doom
  black widow claire voyant (f)
  aegon (abdf)
  nick fury (ae)
  corvus glaive (df)
  captain marvel movie (acf)
  ghost (cef)
  warlock (f)
  guillotine 2099 (de)
  void (ab)
  captain america infinity war (abc)
  quake (e)
  human torch (c)
  thing (ce)
  --------------------------------------------------------------------

  2. sınıf

  apocalypse (c)
  professor x (ae)
  havok
  wolverine weapon x
  sabretooth (cd)
  symbiote supreme
  longshot
  sorcerer supreme
  magik (ef)
  spider-man stealth
  blade (ac)
  hit monkey (f)
  medusa (ac)
  venom
  venom the duck (d)
  cull obsidian (abd)
  spider-man stark (a)
  sentinel (af)
  guardian (abf)
  hulkbuster (ae)
  she hulk (e)
  red guardian (ab)
  --------------------------------------------------------------------

  3. sınıf

  iceman (f)
  emma frost (f)
  wolverine (a)
  ghost rider (af)
  doctor voodoo (ae)
  morningstar (df)
  mojo (ab)
  scarlet witch (ab)
  tigra (abe)
  sasquatch
  dragon man
  gwenpool (a)
  night trasher (abc)
  black widow movie
  killmonger (ab)
  proxima midnight
  vision aarkus
  silver surfer (abe)
  star lord (a)
  darkhawk (abcf)
  iron man infinity war (ace)
  doctor octopus (ae)
  gladiator hulk
  luke cage (c)
  --------------------------------------------------------------------

  4. sınıf

  wolverine x-23
  mister sinister (ab)
  old man logan (ab)
  storm pyramid x
  magneto white (abd)
  mephisto (cf)
  massacre (c)
  ronin (ef)
  winter soldier (c)
  elsa bloodstone
  squirrel girl
  carnage
  hela (ce)
  thor (a)
  angela
  kamala khan (ac)
  gamora (c)
  vision (af)
  mysterio
  mister fantastic (abc)
  wasp (ce)
  red hulk
  spider-gwen (c)
  hulk (ac)
  invisible woman (e)
  --------------------------------------------------------------------

  5. sınıf

  rogue
  bishop
  psylocke (a)
  dormammu (f)
  the hood
  guillotine
  man-thing
  mordo
  taskmaster (abe)
  crossbones
  black widow (ab)
  hawkeye
  thor ragnarok (abc)
  mole man (abf)
  black bolt (abc)
  the champion
  heimdall
  annihilus (c)
  terrax (ab)
  ronan (a)
  nova (ab)
  nebula (c)
  m.o.d.o.k
  sentry (acd)
  --------------------------------------------------------------------

  6. sınıf

  storm (a)
  cable
  nightcrawler
  beast (a)
  goldpool
  loki
  elektra
  daredevil classic (ab)
  korg
  ms. marvel (a)
  captain marvel (a)
  phoenix
  drax
  spider-man symbiote
  yondu
  punisher 2099
  red skull
  rocket racoon
  kang
  ultron (f)
  captain america ww2
  yellow jacket
  electro (a)
  ant-man (ac)
  --------------------------------------------------------------------

  7. sınıf

  cyclops (a)
  gambit
  thor jane foster (a)
  iron fist (a)
  dr. strange (ac)
  diablo (ac)
  ebony maw
  punisher
  black panther classic (a)
  kingpin
  agent venom
  black panther ciwil war (c)
  karnak
  king groot (a)
  thanos
  green goblin
  civil warrior
  vulture
  howard the duck
  captain america classic
  spiderman classic
  --------------------------------------------------------------------

  8. sınıf

  deadpool x-force (a)
  unstoppable colossus
  juggernaut
  falcon
  daredevil netflix
  moon knight
  superior iron man (a)
  venompool
  groot
  ironman (a)
  war machine
  iron patrion
  spider-man miles morales
  rhino
  joe fixit
  abomination
  --------------------------------------------------------------------

  kopya karakter - elinizde bulunan bir karakterin aynı yıldızlı halini tekrar açarsanız karakter kopyalanmış olur ve karakteristik özelliği aktif olur. nick fury nin kopyalanınca çift canlı olması, siper yememesi buna en uygun örnektir.

  özgünlük - kopya karakterin 1-200 arası özgünlük seviyesi vardır. karakteri kopyaladıkça veya özgünlük taşı kullandıkça özgünlüğü artar. karakteristik özellik daha baskın hale gelir.

  sinerji - bazı karakterlerin yan yana gelmesi ile ekstra özellikler altif olur.

  kanama/zehir - ustalıklar kısmında sıvı cesaret ve çift taraflı özellikleri aktif ederseniz atak yüzdeniz artar fakat oyun başında %10 sağlık kaybettirecek kadar kanama ve zehir yersiniz.
  --------------------------------------------------------------------

  en iyi 10 karakter

  en iyi karakterler genelde yüksek hasar verebilen, bağışıklıkları ve iptal yetenekleri bulunan karakterlerden oluşur. oyunda bir seviyeden sonra milyon cana sahip rakiplerle karşılaşacaksanız. bu yüzden elinizdeki karakter hem yüksek hasar verebilmeli hem de ayakta kalabilmeli.

  dr doom - özellikle rakibin güç barını kontrol etmek istiyorsanız gerçekten harika bir karakter. yüksek blok becerisi, kritik direnci ve zırh gücü var.

  captain america infinity war - üzerinde kinetik yük ve hiddet biriktirebilir. bu yüzden kısa sürede çok yüksek hasarlar verebilirsiniz.

  corvus glaive - bence oyundaki açık ara en iyi karakter. kendisine verilen görevleri yaptığınız takdirde zaten elindeki kılıçla vurduğu her darbe kritik olan bu canavar iyice yüksek hasar verir.

  omega red - hem zehir bağışıklığı vardı ve hem de kanamaların sadece %10' unu alır. ayrıca rakibin yanında bulundukça üzerlerine ölümcül doz uygular ve otomatik hasar veren bir yük oluşturur. ayrıca rakipten can çalabildiği için her yerde kullanılabilir iyi bir karakter.

  hyperion - çok hızlı güç barı dolduruyor ve ağır hasar verdikçe hiddet biriktirdiği için kozmiklerin efsaneleri arasında yerini alıyor. 7 8 kadar hiddet biriktirdiğiniz takdirde karşıya ciddi hasarlar verebiliyorsunuz. ayrıca iyileştirme özelliği ve zehir bağışıklığı var.

  warlock - kanama, zehir, ani soğuk ve donmaya karşı bağışıklığı var. ayrıca rakibin güç barını emebiliyor. zırhı da kırabildiği için gerçekten çok etkili bir karakter. kopya, özgünlük ve sinerji gerektirmediği için çok seviyorum bu vatandaşı.

  aegon - kullanması zahmet ve emek isteyen bir karakter. fakat açık darbe almadan kombo sayınızı çok yukarı taşırsanız bu karakteri durdurmanın yolu yok. uzun görevlerde olmazsa olmaz bir karakter. kombo sayacınız arttıkça verdiği hasar artıyor. siper veya ataktan sıyrılma konusunda kendinizi geliştirirseniz, bu karakterle oynamak için can atarsınız.

  nick fury - kopyalanmış bir nick fury tam bir baş belasıdır. kopyalı hali çift canlı ve ilk canı bittiğinde siper yemeyen, durdurulamaz ve hiddet takviyeli bir hal alır.

  ghost - teknoloji sınıfının en iyisi ve belki de oyundaki ilk üçte yerini alıyor.

  quake - oyunda kimilerine göre en iyi karakter. oynaması inanılmaz zor ama öğrenince deviremeyeceği rakip yok. rakibe dokunmadan oluşturduğu deprem dalgalarıyla inanılmaz hasarlar verebiliyor.
  --------------------------------------------------------------------

  en iyi 5 karakter

  dr doom, captain america infinity war, ghost, corvus glaive, quake
  --------------------------------------------------------------------

  sınıfların en iyi karakterleri

  bilim
  captain america infinity war, human torch, quake, thing, void

  beceri
  aegon, nick fury, spider man stealth

  mutant
  colossus, domino, omega red, namor, archangel, sunspot, havok

  teknoloji
  ghost, warlock, guillitone 2099

  kozmik
  corvus glaive, hyperion, captain marvel movie, medusa, venom, venom the duck, cull obsidian

  mistik
  dr doom, black widow claire voyant, symbiote supreme, longshot, magik
  --------------------------------------------------------------------

  karakter bağışıklıkları

  oyunda bazı karakterler kanama, zehir, yanma, donma, ani soğuk ve şok gibi hasar veren etkilere sahiptir. bazı karakterlerde bu zayıflatıcılara karşı bağışıktır. elinizdeki karakterin hangi etkiye karşı bağışık olduğunu bilmek çok işinize yarayacaktır. ana özelliği bu zayıflatıcılar olan karakterle, o zayıflatıcının bağışık olduğu rakip karşısına geçerseniz hezimete uğrarsınız.

  kanama bağışıklığı olan karakterler

  black widow claire voyant
  colossus
  darkhawk
  dormammu
  dragon man
  warlock
  man-thing
  ghost rider
  groot
  guillotine 2099
  iceman
  king groot
  korg
  luke cage
  morningstar
  nebula
  sentinel
  thing
  ultron
  unstoppable colossus
  vision

  zehir bağışıklığı olan karakterler

  abomination
  black bolt
  black widow claire voyant
  captain marvel
  captain marvel classic
  darkhawk
  dormammu
  dragon man
  warlock
  guillotine 2099
  hulk
  hulk ragnarok
  hyperion
  iceman
  kamala khan
  medusa
  mephisto
  ms. marvel
  mysterio
  nebula
  omega red
  red hulk
  ronan
  sentinel
  she hulk
  ultron
  vision

  yanma bağışıklığı olan karakterler

  annihilus
  black widow claire voyant
  colossus
  havok
  human torch
  iceman
  mephisto
  night trasher
  red hulk
  silver surfer
  sunspot
  void
  vulture

  donma bağışıklığı olan karakterler

  annihilus
  colossus
  warlock
  human torch
  mephisto
  sabretooth
  sasquatch
  storm pyramid x
  emma frost

  ani soğuk bağışıklığı olan karakterler

  annihilus
  colossus
  warlock
  human torch
  mephisto
  sabretooth
  silver surfer
  storm pyramid x

  şok bağışıklığı olan karakterler

  doctor doom
  electro
  korg
  mole man
  silver surfer
  storm pyramid x
  terrax
  thing

  bağışıklıklarla beraber en etkili karakterler

  hyperion
  medusa
  black widow claire voyant
  void
  sunspot
  havoc
  human torch
  colossus
  warlock
  korg
  doctor doom
  omega red
  guillotine 2099
8 entry daha