şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
974 entry daha
 • almanca öğrenmek ile ilgili entry'm ve podcast (bkz: #108482277) bölümüm çok ilgi çekince ve insanlar da bu konuda konuşmamı isteyince buraya yazayım dedim

  üniversitenin başında ingilizce'm çok kötüydü. az anlıyordum hiç konuşamıyordum. birkaç ingilizce sınavında beklediğim başarıyı gösteremeyince çok kötü hissettim ve bunun peşine düşmeye karar verdim. biraz araştırıp daha sonra birçok yöntem ve uygulama deneyip en son kendimce bir yöntem oturttum. bu yöntem sayesinde ingilizce'mi 1 senede yaklaşık olarak a2 seviyesinden c1 seviyesine getirdim. üstüne bir de ingiltere'de 2 ay geçirince şakır şakır konuşmaya başladım.

  bahsettiğim süreç zarfında şu 3 şeyi harmanladım:

  -youtube'dan gramer ve cümle çalışma

  -kelime öğrenme

  -dinleme ve izleme ile kulak geliştirme

  bu bahsettiğim 3 şeyi 365 gün boyunca her allah'ın günü disiplinle yapınca ingilizce'm uçtu fırladı. duolingo'sundan memrise'ına birçok şeyi ve yöntemi denediğimi ve bu başlıkta bahsedilen çoğu kaynağı da denediğimi belirtmek istiyorum. ben basit ama disiplinle uygulandığında uzun vadede harika sonuçlar veren yöntemim hakkında bir podcast bölümü yaptım. benim hikayemi, ayrıntıları ve tavsiyelerimi içeriyor. belirttiğim üzere şimdi aynı yöntemi almanca'da kullanıyorum ve çok memnunum. size de yararlı olması dileğiyle.

  spotify

  google podcast(alternatif)
337 entry daha
hesabın var mı? giriş yap