şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • türk sinemasının az bilinen başyapıtlarından biri olmakla birlikte şahsım açısından kült filmler mertebesindedir menekşe gözler. elimde, güzide arşivimde olmayan bir film bu. paso star tv yayınlar, biz de denk düştükçe izleriz yıllardır. çok araştırdım, soruşturdum dvd'si çıksa 50 ytl fiyat biçseler gözüm kapalı alacağım ama yok amına koyim. divx, vcd'ye bile razıyım ama sanki bir lanet var bu başyapıtın üstünde. şu an için dijital hiçbir kaynakta yer almayan, star tv'nin arşiv odasında öylece usul usul yatan bir filmdir bu.

    halbuki ben o kanalın müdürü olsam haftada üç kez daimi yayınlarım bu filmi. zaten bu yüzden kıçımın bokuyla beni oraya müdür yapmıyorlar. regl döneminde çikolata sancısı çeken üniversiteli kız gibi yanıyorum ulan yanıyorum! arıyorum ve bulamıyorum!

    bir süre daha böyle giderse dernek kuracağım, filmdeki sadri alışık'ın pencere kenarında sabahlayan bedbaht aşık triplerinde bir sürü yandaş toplayacağım. sonra melankolik bir ortamda bir anda ayaklanıp "menekşesini gözünü siktiğimin derneği"ni kuracağım. evet yapacağım bunu sözlük, götüm yemezse de gidip facebook'ta grup oluşturacağım.
34 entry daha