şükela:  tümü | bugün
251 entry daha
 • peşin edit: apollo 69 ve dominar rygel xvi yazarlara teşekkür etmek gerek. aşağıdaki özeti hem onların entrylerinden, hem haberlerden hem de videoda paylaştığı evrakları vatandaş uyap'dan tamamını okuyarak yazdım.

  mevzuya bak arkadaş, isim benzerliği falandır diyorum hala inanamıyorum ben...

  özet:

  1.2007'de bankadan sahte kimlik ile kredi çekerek diğer suçlardan aldığı cezalar ile birlikte 7 yıl hapis cezası almış. ancak 2011 yılında üniversite kazanıp açık cezaevine geçince fırsatını bulup firar ediyor ve sahte ölüm raporu ile cinayete kurban gittiğini gösteriyor. bu ölüm raporunu da kendisi sanki bir yakınıymış gibi götürüp vermiş.(mahkeme evraklarında "bulgu bulunamamıştır" deniyor, yani kesin şekilde o diyemeyiz.) ancak 2012 yılında tekrar sahte kimlik ile kredi çekmek vakası çıkıyor. polisler bu adamın ölü tayfun demir olduğunu anlıyor ve içeri tıkıyor. (kaynak: https://www.takvim.com.tr/…andirici-yeniden-dirildi) (video kaynak 2: https://www.mynet.com/…venlik-eksik-1815374-myvideo) (video kaynak 3: http://beyazgazete.com/…-dolandiricilar-287179.html)

  2. 2014 yılında şartlı tahliye ile çıkıyor ve hakkındaki yazılanları entryleri vs. temizliyor.

  3. videolarda ve mail ile sorunca "benim adımı kullanarak beni mağdur ettiler" diye kendini savunduğu şahıs ise aslında bir başkası. haberde ütücü arkadaş şöyle bir ifade veriyor: "üstelik adam savcıda verdiği ifadede bilgisayar teknisyeni olduğunu söylüyor." tayfun demir videolarda kendisinin bilgisayar mühendisi vs olduğunu söylüyordu. (kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/…omi/son-utucu-21975425) ayrıca kimliklerin üzerindeki fotoğrafların kendisine ait olması hakkında bir açıklama yapmamış.

  4. bu noktadan sonra anladığım kadarıyla tayfun ortadan kaybolup köye yerleşiyor ve icraatlar oradan devam ediyor. videolarda da köyün adresini, etrafındaki insanları belli etmemeye özen gösteriyor. yazar @dominar rygel xvi ise tayfunun doğanın göbeğine ev yapmasına ve caka satmasına takılıyor ve entrylerden anladığım kadarıyla adamı yakalatmak için uğraşıp sonunda başarıyor. (bugün girdiği entry: (bkz: #113243030))

  5. amacı hayvan sever ayağı yapıp milletin güvenini toplamak ve tokatlamak. bu vesile ile mutlulukpazarı.com internet sitesini ve bir mobil uygulamayı yayınlıyor. insanlardan yardım topluyor. söylenene göre uygulama kimlik bilgilerini de istiyor.

  6.artık kim nasıl yakalattıysa son vurgunu yapamadan yakayı ele veriyor ve tayfun bey dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suçlardan 52 yıl ceza alıyor.

  yusuf demir kim?
  haberlerde ölüm belgesini götüren kişi olarak tayfun demirin yakını yusuf demir ismi geçiyor. fakat yusuf demir de bizzat tayfun demir'in sahte kimlik ile yarattığı bir kişi. yani yusuf demir bizim tayfun. evine yapılan baskın ve ele geçirilen kimlikler, 90 bin tl nakit para vs diye bahsedilen şeyler hep tayfuna ait. tayfunun ilk videolarında gözüken lüks ev ataköydeki ev olabilir. mahkemede güvenlik kamerası ile incelendiğinde o kişinin tayfun olduğuna dair bir bulgu olmadığı yazılmış, fakat benim tahminim ve ev baskınında çıkan kimlikler vs göz önüne alınınca yusuf demir diye bir kişi olmadığı, bunun tayfun olduğu ihtimali daha kuvvetli.

  https://www.mynet.com/…venlik-eksik-1815374-myvideo

  şu videodan kendi açıklamalarını da izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/…puo&ab_channel=tayfundemir
368 entry daha

hesabın var mı? giriş yap