şükela:  tümü | bugün
334 entry daha
 • gazeteciler bu son olayda eski vukuatlarla yenileri birbirine krıştırmış biraz. hapisten kaçıp kendini ölü gösterdiği dönemden sonra yakalanıp hapse giriyor, birkaç yıl yatıp çıkıyor. başlıkta birkaç yerde o zamanki yakalanışının videoları var. kendini ölü gösterirken ölüm belgesini bile kendisinin götürdüğünün tespit edildiğini söylüyor haber. herhalde o zaman yakaladıklarında nüfus kayıtlarını düzeltmiş olmaları lazım. yani 13 yıldır kendini ölü gösteriyor olmaması lazım.

  aslında gazeteciler de haklı. adamın sicili o kadar kabarık ve hikayesi ilk kez duyana o kadar karışık ki hepsini karıştırıp çorba yapmaları çok normal. uğraşmayacaktım ama buyrun tayfun demir timeline'ı:

  - 2007 öncesi: bankadan usulsüz kredi çekme ve birtakım başka suçlara karışıyor ve yakalanıyor.
  - 2007: 7 yıl hapis cezası alıyor.
  - 2011: özel izinle hapisten çıkıp firar ediyor.
  - 2011-2012 arası: kendini öldü gösteriyor hatta ölüm belgesini nüfus müdürlüğüne kendi götürüyor.
  - 2012: sahte kimlikle başkası adına kredi çekmeye çalışırken yakalanıyor ve kendini ölü gösterdiği anlaşılıyor. bir de adaşı tayfun demir'in adına kimlik düzenleyip suça karıştığı için durup dururken adamcağınızın da başını yakıyor ama neyse ki masum olan tayfun demir beraat ediyor.
  - 2012-2014 arası: cezasını çekiyor ve şartlı tahliye ile çıkıyor.
  - 2014: sözlük'te hakkında yazılan entry'leri mahkeme kararıyla sildiriyor.
  - 2014-2020 arası: dolandırıcılık, sahte belge düzenleme ve organ ticareti gibi suçlara karışıyor. bir yandan da sosyal medyada hayvansever bir imaj çizerek bağış topluyor. bir ara bağışları daha kolay toplamak için bir mobil uygulama yapıyor.
  -2018: kim milyoner olmak ister yarışmasına katılıyor. bu tarihte hakkında açılmış dava var mı, hüküm var mı bilmiyoruz.
  - 2020: sözlük yazarları kendisinin 2012'de yakalandığındaki haber görüntülerindeki tayfun demir ile benzerliğini keşfediyor. eski haberler gündeme geliyor.
  - 2020: kendisi hakkındaki iddiaları, yukarıda belirttiğim masum tayfun demir adına çıkan beraat belgesini kullanarak yalanlıyor.
  - 2020: bu arada kendisinin dolandırıcılık, sahte belge düzenleme ve organ ticareti gibi suçlardan, 6 farklı şehirde hakkında dava açıldığı, delillerle suçun sabit görüldüğü ve hakkında toplam 52 yıl hapis cezası verildiği ortaya çıkıyor.
  - 2020: 6 aylık takibin sonunda muğla'daki evinde yakalanıp çıkarıldığı mahkemede tabii ki kimliği doğrulanarak hapse gönderiliyor.
  -2020: hayranları kesinleşmiş hükümlere rağmen inanmakta zorluk çekip "bir araştırılsın, işin aslı ortaya çıksın. bence yapmamıştır. bir yanlışlık olmuştur." diyor.
285 entry daha

hesabın var mı? giriş yap