şükela:  tümü | bugün
150 entry daha
 • servet turgut, operasyona çıkan askerler tarafından alıkonulup helikopterden aşağıya atılmıştı. bu vahşet gündeme geldiğinde inkarcı ırkçılar güle oynaya "helikopterden düşse yaşayabilir miydi?" diyerek dalga geçmişti. hastane, servet turgut'un "yüksekten düşme" sonucu o hale geldiğini raporlamıştı. maalesef bugün servet turgut yaşamını yitirdi.

  bu ülkede 90'larda kürt köyleri yakıldı, köylüler kurşuna dizildiler, suçsuz yere günlerce işkence gördüler ama helikopterden atmak bambaşka bir vahşet ve gözü dönmüşlük olarak karşımıza çıktı.

  bu vahşete sebep olanlar hakkında göstermelik bir soruşturma ve mahkeme yapılır, sonra başka bir yere tayin edilirler. kürt öldüğüyle kalır. bunu hep gördük. kürt ne yaşasın, ne de hakkını arasın.

  edit: terörist olduğuna dair bir tane kanıt göstermezler ama vururlar damgayı. mantık çok basit. olayın şırnak - van arasında geçmesi öldürülen kişiyi potansiyel terörist yapıyor. herhangi bir kanıt aramaya gerek yok. askerimiz öldürmüşse vardır bir bildiği. mantığınız batsın. iğrenç herifler. işte bu yüzden kürt düşmanı, ırkçı diyorum size.

  edit: #113674053

  avukatın açıklaması: https://twitter.com/…tatus/1311239620038922240?s=19
227 entry daha