şükela:  tümü | bugün
179 entry daha
 • en tehlikeli bağımlılıktır.

  7 yıla yakın bir süre online casinolarda oynadım. üniversite döneminde ufak paralarla başladım. okuldan eve gelir bilgisayarımın karşısında bazen yarım saat bazen sabahlara kadar param nereye kadar giderse oynardım. daha sonra mezun olup iş hayatına girince miktarlar büyümeye başladı. ve bir gün 90 bin tl ihtiyaç kredisi çektim. kaybettim. olsun arabam var onu satarım dedim. kaybettim. bir tarla almıştım yok pahasına onu sattım kaybettim. yaklaşık 200 bin tl kaybettim. para sağlık psikoloji her şeyi kaybettim.

  uzun süreli bir ilişkim vardı. sonunun evliliğe gideceğine emindim. oturdum dusundum bari onu kaybetmeyim diye. bu bağımlılığı bırakmanın yollarını aradım. o zamanlar karşıma bir polis memurunun yazdığı şeyler çıktı. intihar etmeyi düşünen evli bir adam. o da bizden yani her şeyini kaybeden tayfa. tedavi göreyim dedim işe yaramayacagindan emindim. ama ben o polis arkadaş gibi olmak istemiyordum

  her ay aldığım maaş borca gidiyor. çalışıyorum param yok diyemem. kredi kartları patlamış. çareyi aileme anlatmakta buldum. babamla annemi aldım karşıma. dedimki ben böyle böyle bir bok yedim. tek başıma bu isten kurtulamayacağım. bana yardım edin.

  annem çok kızdı, ağladı falan. o günden 1 hafta sonra kadının gözüne kan oturdu. tansiyon hapına başladı.

  babam dedi ki oğlum neyse para dediğin nedir ki yaşın genç. biz bunu bir şekilde kapatırız. evi satarız yine kapatırız. ama dedi ya her şey normale dönünce aynı şeyi yaparsan? söz verdim yemin ettim. dedim ki baba evi falan sattirmam ben bu borcu öderim. nasıl ödeyeceksin oğlum dedi altından kalkamazsin.

  aradan 1 ay geçti babam bir gün geldi ben işe girdim dedi. 60 yaşında babam çalışmaya başladı. krediyi yapılandırdık. daha sonrasında hem düğün için para biriktirmeye başladık hem kredi borcunu ödedik. şimdi evliliğimin birinci yılında eşimle birlikte evimizi aldık. binlerce şükür olsun mutlu mesut yaşıyoruz.

  geçen akşam eşimle tavla oynuyoruz. yenilen meyveyi hazırlar dedi. dedim ben kumar oynamam.

  bu batağa düşen zamanında aynı yolda yürüdüğümüz arkadaşlara naçizane bir tavsiye; tek başınıza başaramazsınız. bırakmak istiyorsanız anlatın bilsinler. aileniz en iyi terapistiniz olacaktır. annem ve babam olmasaydı ben belki de en kolay yolu seçip yok olacaktım.
233 entry daha

hesabın var mı? giriş yap