şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • merhaba,

  yaşananlar ve yansıtılanlar üzerine oluşan kanaat neticesinde açıklama yapmak isteriz. londonphile nick'li yazarın uçurulma sebebi moderasyon tarihçesidir. daha önce nefret söylemi sebebiyle çaylak edilen yazar, sonrasında da nefret söylemine devam etmiş fakat bu sebeple tekrar silinen entry'sine yönelik olması gereken uçurulma işleminin uygulanmadığı fark edilmiştir. ayrıca, yazar kendi tercihiyle hesabındaki entry’leri silip tek entry’sini bırakarak hesabını "yetersiz entry profili" haline getirmiştir. bu doğrultuda, hesabı iddia edildiği üzere kişisel sebeplerle değil yetersiz entry profili ve tarihçe sebebiyle kapatılmıştır.

  torpille yazar alımı olarak ifade edilen konu ise ekşi sözlük'e emek vermiş kişilerce referans verilen, bildiğimiz ve tanıdığımız kişilerin yazarlığa kabulü 2004 yılından bu yana var olan bir durumdan ibaret.

  ekşi sözlük, her kesimin düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir oluşum ve biz de bunu koruyabilmek adına çok dikkatli çalışmaya gayret ediyoruz. bu sorumluluğun her zaman bilincinde hareket ettiğimizi paylaşmak isteriz.
 • 2 entry daha
  • önemli edit: (bkz: #114029926) @kanzuk açıklama yapmış, hala bana yetmedi, devam. la vittoria sara nostra!

   aklımı tamamen bulandıran bir cümle kurmuş kendisi.

   "bu entry silindiği halde uçurulmamış olması, bu yaptırımın unutulmuş olması moderasyonumuzun hatası"

   daha önce silinmiş olan bir entry için mi uçurulmuş londonphile? yani bu ne demek? basbayağı uçurmak için hesabını incelemiş ve bahane bulmuşsunuz demek değil mi?

   üst edit: açıklama gelmiş kendileri tarafından. bir yazarın daha önceki hatalarını, kanzuk beyin eşine olan eleştirisinden sonra araştırıp, dur bakalım bir açığını yakalayabilecek miyiz gibi bir düşünce ile incelendiğini anlıyoruz. bu bizim için yeterli bir açıklama değil! boykota devam, direnişe selam!

   not: entry silme olayına sonuna kadar karşıyım! bunca emek heba olmamalı diye düşünenlerdenim. gerçek anlamda bir açıklama yapılmaz ise entrylerimi silmeye başlayacağım.

   edit: boykota edit ile ara verip tekrar devam edeceğim. 5 ekim tarihinde çokça yazar arkadaş 4 kasım tarihine kadar çaylak yapılmış, bu tarihte çaylak yapılan arkadaşlar bana ulaşırsa buradan paylaşacağım. artık iyice sansüre döndü olay, buradan boykota katılmayan arkadaşlara duyurulur! o başlığa entry girerek, boykota katılan yazar ve çaylak arkadaşlarımı küçümseyenler de haksız bir şekilde çaylak yapılırlar ise bana ulaşsınlar.

   burası babanızın çiftliği ise söyleyin biz de ona göre davranalım, yok burası demokratik bir alan ise, alexandraarzat'ın uçurulup, londonphile ve haksız şekilde uçurulan diğer yazarların özür dilenip tekrar yazar yapılmasını istiyor ve isteklerimiz yerine getirilene kadar başka bir entry girmeyerek bu kampanyaya destek veriyorum.
  2232 entry daha