şükela:  tümü | bugün
53 entry daha
 • çılgınlar gibi beğendiğim film. groundhog day'i de çok severim, yılda en az bir izlerim zaten. keşke bu film 1 saatten 10 bölümlük dizi olsaydı da izleseydik diye hayıflandım bittiğinde, öyle bitmesin istedim.

  sürekli aynı günü yaşama fantezisi bu kadro ile gerçekten kimyası müthiş tutan eski bir tema. andy samberg'i, anne'yi, jonah jameson'ı ayrı ayrı çok severim zaten; turuncu filtrenin sıkıcılığını, boğuculuğunu fark ettirmiyorlar film boyunca öyle bir uyum var castta. yine de jesse and celeste forever'daki gibi mavi filtre daha çok yakışabilirdi, filmin eğlencesini daha da arttırabilirdi diye düşünüyorum.

  tadına gerçekten doyamadım. brooklyn nine-nine olmasa ya da yıl 2012-13 olsa bence stüdyo bunun dizi olması için uğraşırdı, hatta hulu'nun yıldızını partlatan iş olurdu; bugünlerde klasiklerinden olurdu o hali ile(bu filme bir paralel evren soslu yorum yapılmazsa ayıp olur,olmalı).

  christin miilioti'nin what the fuck demesi alışkanlık yaratmış olabilir.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda birbirlerini havaya uçurduklarında ekran bilinçli bir 5 saniye kararıyor. işte o kararmada anlık çok korktum o şekilde bitirecekler diye, sonra öyle olsa imdb puanı 3 olurdu diye kendimi rahatlattım yarım saniyelik bir anda. lonely island'ın çokça taşak geçtiği 90 sonu 2000'ler başı filmi mi lan bu hayvan dedim kendi kendime.

  after credits her ne kadar güçlendirse de finali, beklediğimden ve istediğimden zayıftı final. günün sonrasın,ı six feet under'ın son 7 dakikası gibi şöyle 5 dakikalık bir hikaye ile gösterseler efsane olabilirdi groundhog day'in bilmemkaçıncı türevi olmasına rağmen bu film.

  --- spoiler ---

  doyamadım.
44 entry daha