şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
1898 entry daha
  • depremin en çok hissedildiği, en büyük kayıpların yaşandığı mansuroğlu mahallesinde yaşıyorum. mahallemizde 6 bina tam yıkıldı, özellikle manavkuyu bölgesi olmak üzere onlarca evde ise ciddi hasar olduğunu gözlemledim. depremin üzerinden yaklaşık 10 saat geçti ve şoku yeni yeni atlattık diyebilirim.

    her şeysen önce korkunç bir sarsıntıydı. yaklaşık 20 saniye boyunca doğu-batı yönünde sallandık. ben depremi 7. katta yaşadım. açıkçası ilk deprem bittiğinde bir süre yerimizden kımıldayamadık. burada asıl depremin 6.6 olması bana pek mümkün görünmüyor. 7 açıklandı şeklinde dedikoduları duydum ama 6.6 için fazla şiddetliydi. yanlış hatırlamıyorsam emen iki dakika sonra bir artçı deprem daha yaşadık. o da yatışınca kendimizi sokağa attık.

    sokağa çıkmamızla birlikte yaşadığımız şok daha da büyüdü. yıkılmış binaları görmek yaşanan şoku daha da artırıyor. hala uzun uzun yazacak durumda değilim, bazı yürek parçalayan şeyler gördüm. hayatımda hiç böyle bir şey yaşamamıştım. umarım bir daha da yaşamam. umarım kimse yaşamasın
1522 entry daha