şükela:  tümü | bugün
185 entry daha
 • 30 nisan tarihli haber olduğu için güncel değildir. çünkü mayıs nisan'dan daha iyi olmuş, haziran mayıs'tan zaten daha iyi olmuştur. inanmayan ekonomi bakanının demeçlerine bakabilir.

  işin şakası bir yana, bu makaleyi bir gözden geçirelim.

  makale yazıldıktan bugüne kadar türk lirası %20 daha değer kaybetti.

  tüik'in açıkladığı rakamlara zaten inanmaya gerek yok, ama o değerlere göre bile işsizlik ve enflasyon arttı.

  yollanan tıbbi yardımların gerçekten de swap anlaşması için şirin gözükmek amaçlı olduğu, makaleden 10 gün sonra ortaya çıktı. mayıs'ın ilk yarısında pek çok ülkeyle swap anlaşması için görüşüldü, ama sadece katar ile anlaşılabildi (çünkü kimse tl istemiyor). katar'la da 1 dolar = 12.5 tl karşılığı anlaşıldığı söylentileri çıktı.

  bu makalede yazılan hemen her şey doğru. türkiye ciddi bir ekonomik buhranın içinde, yetkin olmayan bir kadro tarafından daha da dibe sürükleniyor. 4 gün önce "evine ekmek götüremeyen yok" diye demeç veren cumhurbaşkanı, 2 gün sonra "ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz" diyor. ekonomi bakanı olan damadı, her gün harikalar diyarı portresi anlatıyor.

  işin kötüsü ülkeye karşı herhangi bir ambargo, abluka ya da ciddi bir boykot olmamasına ve sıcak savaş yaşanmamasına rağmen bu durumdayız.

  o yüzden aynaya kızmak yerine, üstümüzü düzeltmemiz lazım.
5 entry daha