şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bina yöneticimizin psikopat çıkması olayı

  81 daireden oluşan bir apartmanda yaşıyorum. bundan yaklaşık 19 yıl önce apartmanımıza uzun boylu, badem bıyıklı birisi taşındı ve yöneticiliğe aday oldu. binanın yaklaşık %50sini tanıdığı için ilk oylamada bina yöneticisi oldu.
  ilk başlarda bina ile ilgileniyormuş gibi yaptı ama son 10 yıldır binamızı çok kötü yönetiyor. her hafta aidata 5 lira zam yapıyor. her ay demirbaş parası adı altında binadan 50 lira para topluyor. görevli dairesine kendi tanıdığını yerleştirdi ve görevli dairesindeki arkadaş deyim yerindeyse sadece yatıyor binayla hiç ilgilenmiyor. bina temizliğini başka bir tanıdığına verdi ve diğer binaları temizleyenler temizlik başına 50 lira alırken bu tanıdığı olan arkadaş 200 lira alıyor.

  geçen sene binamıza kamelya yapmaya karar verildi ve yöneticimiz bu işi damadına yaptırdı. karşı binamız kamelya işini 5.000 liraya hallederken biz neredeyse aynı kamelyaya 15.000 lira para vermek zorunda kaldık. zamanında para verip yaptırdığımız ve periyodik bakımlarından sorumlu olduğumuz yeni asansörümüz için her ay gereksiz ''rutin bakım'' yapılmaya başlandı ve yine olan bizim ceplerimize oldu. bu hafta karşı binadaki akrabam bana telefon hediye etti. yöneticiden gizli binaya sokmaya çalıştım çünkü binamıza başka binalardan gelen telefonu kullanmak yasakmış ve kullanmak için bina yönetimine para ödemek gerekliymiş. nedenini anlamadım çünkü çok saçma geliyordu bana. geçen yıl kardeşim yanıma taşındı. 150.000 liraya sıfır bir araba almıştı. fakat yöneticimiz kardeşimden 170.000 lira ''otoparkta kalma parası'' adı altında para aldı. kardeşim o kadar çalışıp para biriktirip aldığı arabasından bir tanede bina yönetimimize almış oldu. ayrıca yan binamızı böcekler bastı. yöneticimiz orada yaşayan insanları bizim sığınağımıza ve apartman boşluğuna yerleştirdi. bizden topladığı aidatların bir kısmını bu insanlara dağıtmaya başladı. bir kısmını ise binadaki boş dairelere yerleştirdi.

  karşı binamız bu hafta binalarına kasım ayının ilerleyen günlerinde çıkacak olan bilardo masası 5 isimli bir bilardo masası alacak. çevremizdeki her bina 499 liraya satın aldığı halde biz bu bilardo masasına 8.500 lira verecekmişiz. ayrıca ıstaka için 500 lira toplar için de ortalama 250 lira verecekmişiz. alt tarafı eğlenmek için alacağımız bu alete bu kadar para vermek ne kadar saçma. karşı komşumun iki sene önce 50.000 liraya aldığı ikinci el arabasını alacaktım. geçen sene 75.000 liraya anlaşmıştık ama parayı denkleştirememiştim. bu sene elime bir yerde para geçti ve araba mevzusunu yeniden açtım. 75.000 liraya alamadığım arabasına 130.000 lira istiyormuş. sebebini sorunca 7 numaradaki hamdi abi bile arabasına 125.000 istiyor dedi. sanıyorum araba almak iyice hayal olacak.

  yöneticimizin yeğeni sağlık meslek lisesi mezunu. malum korona döneminde olduğumuz için her defasında bahçeye çıkıp millete şöyle yapın veya yapmayın diye nasihat ediyor. ancak geçen gün binamızın asansörüne 10 kişiyle dipdibe bindiğini gördüm. verdiği nasihatleri ne yazık ki ciddiye alamıyorum. ayrıca binamızda 9 tane daire karantinada olması gerekirken sadece 3 tanesinden binamızın haberi var. yöneticimiz ve yeğeni tarafından bu bilgi gizlenmiş. geçen yaz başında açılan misafir sezonunun kötü etkilenmemesi için yaptıklarını söylediler. kendi binamda iyice misafir gibi oldum kısacası.

  yaşadığım binayı çok seviyorum ama artık binada işler çok kötü gitmeye başladı. herkes yorgun herkes mutsuz. başka bir binaya taşınmayı düşünüyorum ama becerebilir miyim bilmiyorum.

  edit: paragraflara ayırmam istendi
130 entry daha