şükela:  tümü | bugün
165 entry daha
 • özet geçmek gerekirse;
  bir erkek bir kadının uygunsuz görüntülerini çekip bunu şantaj malzemesi olarak kullanıp kadından menfaat sağlıyor (tecavüz ediyor veya parasını alıyor diyelim) olsaydı.

  kadın tüm bunlardan sıkılıp bıkıp işi bitirmek için buluştuğunda cinnet getirip adamı öldürseydi; sosyal medya, kadının hapis yatmaması için kampanyalar düzenleyecekti.

  şimdi aynı durum bir erkek için geçerli, ve açık konuşayım hapis yatmaması söz konusu bile olamaz. ancak bu adama müebbet/ağırlaştırılmış müebbet verilecek hiçbir durum yok. bu, her gün işlenen ve kadın cinayetiyle zerre ilgisi alakası olmayan, içinde canavarca his vs. bulundurmayan standart bir cinayettir.

  pınar gültekin'in, muğlada, aylık ortala 7-8bin liralık dubleks villada nasıl yaşadığı,
  bu adamın pınar gültekin'i öldürmek için sahip olduğu motivasyonu düşünün (pınar gültekin tarafının anlattığı hikayeye göre, adamın cinayet işlemek için hiçbir motivasyonu yok? bu mantıklı mı?). sonra gelip burada kadın cinayeti gözüyle bakın olaya.

  bu cinayete, kadın cinayeti demek; kocası tarafından düzenli işkence, psikolojik ve fiziki şiddet gören, ailesinden aynı şiddeti görene, kaçacak yeri olmayan veya yalnızca güçsüz olduğu için tecavüz/tacize uğrayan öldürülen/sistematik şiddet gören kadınlara yazık.

  bu dümdüz bir cinayettir.
  yukarıda yazdığım senaryo olsaydı, kadın 7-8 sene yatıp çıkardı. aynı senaryoda zanlı erkek olunca müebbet isteniyor.
53 entry daha