şükela:  tümü | bugün
56 entry daha
 • bazı yazarlarımızın wi-fi sorunu yaşadıklarına dair entry girdikleri telefon.

  telefonu ilk aldığımda modemim yanlış hatırlamıyorsam (her modem ara biriminde sayaç vardır) 26 gündür açık gösteriyordu.

  2 hafta kadar sonra telefonda kablosuz bağlantının gidip geldiğini fark ettim. üst kontrol panelinden tek dokunuş ile 4g bağlantısını kapattım. modemime reset attım. şuan için herhangi bir problemim yok. telefonu 1 aydır kullanıyorum.

  ben eğer "sorun" demek istersem şunu yaşıyorum mesela. evimde koşu bandı var. telefon koyulan yerde youtube açıp yürüyor ya da koşuyorum. netflix, spotify'da sorun yok ama youtube nedense 5 dk'da 15-20 saniye buffer yiyor. wi-fi gitmiyor. telefon veri çekemiyor gibi.. hiç dert etmedim. çünkü başka bir problemim yok ve koşu bandı bazen ufak da olsa çarpıyor beni. demek ki kablolardan birinde kaçak var.

  wi-fi konusu garip bir konu. ben iphone 11 kullanırken 5ghz'de sorun yaşamıştım. 2.4ghz'de ise hiç sorun yaşamadım. kullanıcılara tavsiyelerim şunlar.

  0) telefonu yeniden başlatın.
  1) telefonun wi-fi kısmından "modemi unut" deyin.
  2) modeme reset atın.
  3) tekrar bağlanın.

  sorun devam ediyorsa....

  1) modeme giriş yapın.
  2) kablosuz bölümünde 5ghz varsa kapatın. bir sike yarayan bir şey değil zaten.

  sorun devam ediyorsa...

  1) modeme ya da telefona çok yakın bir adaptör, elektronik bir cihaz var mı kontrol edin. mesela gene ben iphone 11 kullanırken logitech g930 sahibiydim. g930, telefon çok yakınken aşırı etkileniyordu.
  2) gerekirse her şeyi kapatın. sadece modem ve telefon açık olsun. yavaş yavaş açın. belki bir cihazın sinyali karıştırıyordur.

  sorun devam ediyorsa...

  1) varsa fazladan, başka bir modem takın. farklı bir şifre ya da şifreleme ile modemi kurun.
  2) fazladan modem yoksa bir arkadaşınıza gidip bağlanın. 2 bardak çay içip arada hız testi yapın.

  ulan ne meraklısınız hemen bok atmaya. "aldığım güne lanet olsun" falan. manyak mısınız hacım siz? belki telefonda sorun yoktur. belki dandik bir aletin vardır, sinyal bozuyordur. sen uyuklarken elektrik kesilmiştir. telefonda "yeniden bağlan" işaretli değildir. bilemezsin. modem, ağ, internet gibi şeyler detaya inince gerçekten insanı yoran şeyler. entry girmeden önce sakin ol, düşün.
64 entry daha