şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
  • yuh, burada koca koca insanlar toplanmış kendi keyfine göre karar alınsın diye bekliyor.

    kardeşim kendi imkanlarınızla bakamayacağınız çocukları hadi zerre düşünmeden yapıyorsunuz ama ne hakla başkasının sizin çocuğunuza bakmak için ölmeyi göze almasını istiyorsunuz? bir kreş sınıfında ortalama 10-15 arası çocuk olduğunu varsayın, çocukların ailelerinin dışardan getirip çocuğa bulaştırdığı ve semptom göstermeyen onlarca çocuk ile temas etmek zorunda olan öğretmenler ve onların evinde ailesi yok mu?

    bir de cahil cahil çocuklara bulaşması zor denmiş. çocuklara bulaşması zor değil, sadece bulaşan çocuktaki seyri daha hafif. ama bu vefat eden çocuklar gerçeğini de değiştirmiyor. ayrıca hiç semptom göstermeyen çocuklarda bile kalıcı hasarlar bıraktığına dair bilimsel bulguların olduğu ortaya çıktı.

    işin garibi, "okumuş" ve kendini muhtemelen normal hayatında ortalama halktan daha üst gören bu arkadaşlar, konu kendilerine dokunan bir şey olduğunda, "doktorlar, öğretmenler çok maaş alıyor, bu ülkede milyonlarca asgari ücretli var" diye söylenenlere "onu eleştirene kadar, asgari ücretin niye daha yüksek olmadığını sorgulamıyorsunuz" diyen tayfa. kardeşim devlet size izin vermiyorsa, bu hastalıktan korunma fırsatı bulanların elindeki hakkı almaya çalışmak yerine kendiniz de bu hakka nasıl sahip olabileceğinizi düşünün, onun için trend topic olmaya kasın.
359 entry daha