şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • hükümet yanlısı mitinglerinde, camilerde ve namaz saatlerinde virüs yayılmıyor. kesin bilgidir; covid ile birlikte yayabilirsiniz.

  edit: taraflı bakarak beni eleştiren yazarlar için yazayım da bana bir daha yazmasınlar. benim sorunum insanların namaza falan gitmesi değil. açıkçası virüs falan da sikimde değil. ama benim keyfimin istediği faaliyetler bir sürü yasak ile sınırlandırılırken, aynı zihniyeti paylaşan diğer insanların faaliyetleri korunuyor. siz özgürce cumaya gidin, ben özgürce kafelere; siz özgürce uyuşturucu kullanın; ben özgürce aşure yiyeyim; siz özgürce başınızı örtün; ben özgürce başımı açayım. her kesimin fikir özgürlüğünü savunuyorum ben burada. ama siz sadece sizin gibi olanların özgürlüğünü savunuyorsunuz.

  baş örtüsü yasaklansın diyen bir kitle var. ben istiyorum ki bunlar şeriatla yönetilsin ki görsünler kendi fikirlerini dayatmaya çalışmak ne demek.

  şeriat gelsin diyenler var. ben istiyorum ki bunların saçı zorla açılsın, dini kuralları zorla bastırılsın.

  atatürk'e saygı duymak zorunda olduğumuzu savunan bir kitle var. ben istiyorum ki atatürk'ün fikirlerine en ters yerlerde zorla yaşatılsın.

  tayyip erdoğan'a saygı duymak zorunda olduğumuzu savunanlar var. ben istiyorum ki bunlar tam tersi bir sıkı yönetimde zorla yaşatılsın.

  ben fikir özgürlüğünü kısıtlayan herkesin, en benimseyemediği fikirlerde zorla yaşatılmasını istiyorum.

  çünkü sadece kendi fikrinin doğru olduğunu sananlar; sadece kendi düşüncelerinin, doğru olmadığını; kendisi gibi düşünmeyenlerin de, yanlış olmadığını; hatta ve hatta doğru yanlışın ne olduğunu, hatta ve hatta ve hatta doğru yanlış diye bir şeyin olmadığını bile anlayabilirler.
215 entry daha