şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
5848 entry daha
 • faideli bilgiler kuşağından benim de ekleyeceklerim olan mobil oyun.

  önce basit şeylerden başlayalım;

  -arkadaşım az diyenler için aşağıya bırakacağım linkteki telegram grubuna girip kodunu paylaşabilir, paylaşılan kodları ekleyebilirsiniz. chat hızlı aktığı için, kodunuz arada güme gidebilir, en iyisi sizin eklemeniz.

  https://t.me/pokemongofriends

  -peki ekledik bir sürü arkadaş ama n'apcaz? hediye al verden fazlası nedir? raid yapmaktır elbette. peki raid yapacak arkadaşı nasıl bulacağız? aşağıya linkini bırakacağım uygulamayı indirerek tabii ki.

  https://www.reddit.com/r/gofriendapp/about

  uygulama güvenli bir uygulama, giriş yapmadan dahi kullanabilirsiniz. her gün yapılan binlerce raidlerden birine katılabilir veya bölgenizde olan bir raide oyuncu çağırabilirsiniz. basit bir arayüzü vardır. nasıl kullanılıyor bu meret diyecekler yeşillendirebilir.

  -oyun içi eventleri takip edemiyorum, ne olup bitiyor fikrim yok diyenler için.

  https://leekduck.com/events/

  güncel eventleri ve yaklaşan eventleri buradan takip edebilir, ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. ingilicce bilmiyorum diyenlerde bir zahmet translate falan etsin. her şeyi dövletten beklemeyin.

  -yakın zamanda yapılan entegrasyon ile artık pokemon go'dan pokemon home'a pokemon transfer edebiliyoruz. pogo oyuncuları için home'da bir numara yok. ama menfaatimiz var. nedir o? meltan tabii ki. home ve pogo'ya bağladığınız ortak nintendo hesabınızla pogo'dan home transfer ettiğiniz pokemon karşılığı mystery box kazanırsınız. mystery box sadece meltan spawnı yapan bir çeşit incensedir. 3 günde bir açabildiğimiz bu kutu cooldown olduğunda, tekrar pokemon transfer ederek gıcır gıcır bir mystery box alabilirsiniz.

  e nerede bu pokemon home demeyin, kalbinizi kırmayayım. mağanızdan bulun. nintendo hesabı açmak için yapacağınız şey ise google amcaya sormak. o yardımcı oluyor.

  bunların haricinde eski toprak olarak bir kaç bilgide vereyim;

  eğer oyuna para yatıracak kadar godoman değilseniz coinlerinizi kostüme, poza fala harcamayın. çantalarını geliştirin, remote pass alın.

  level sınırı 50'ye çıkıyor malum, oyun açık açık köpeğim olacaksınız diyor. olmayın dostlar, bunlar ameriganın oyunları. hem de mobil oyunları. ha ben oynarım bu oyunları derseniz-benim gibi- gördüğünüz pokemonu yakalayın, hediye açın, hediye atın. alın verin, ekönömiye can verin.

  belki shiny gelir diyerek wildda gördüğünüz pokemona basmayın. öyle derseniz gelmez. ne demeniz lazım? shiny gelmez ama bi basayım deyin. yine gelmez ama belli mi olur? belki de gelir. mümkün yani.

  bir iv programı edinin. mağazalarda bolca var. artık sizin damak tadınız hangisine uygunsa. iv ne ya demeyin şimdi. bütün oyun bunun üstüne dönüyor. ayrıca oyun içi kısayolları öğrenin. ınventoryde arama kısmına 0*,1*,2*,3*,4* yazın bakın noluyor?

  ne oldu? bir şeyler oldu. hiçbir şey olmasa da bir şeyler oldu. orada gördüğünüz pokemonlar iv değerlerine göre dizildiler. 0*,1* de dizilenler genellikle çöp. yollayın gitsin. 2* de dizilenler pvpde işe yarabilir, iv programına bir sorun. 3* de dizilenler pvpde, raidde, mutfakta, yatakta çok iyiler. yüksek iv dedin mi 3* gelsin aklına. e 4* ne ola ki? bunlar full ivye sahip olanlar. 15/15/15. mansur yavaş gibi, ekrem imamoğlu gibiler onlar. onları baştacı edin.

  pvp alengirli bir ortam. en iyi kadronuzla girseniz bile dayak yemeniz mümkün. ama dayaktan korkmayın. günde 30 tane maç yapabiliyorsunuz şu an. yapın yapabildiğiniz kadarını. meta kavramına yabancı olabilirsiniz. pvp liglerinin azmanları bu meta pokemonlardır. kimin gücü ne kadar? kimin pipisi daha büyük öğrenmek için buraya danışabilirsiniz;

  https://pvpoke.com/

  şimdilik diyeceklerim bu kadar. aklıma gelmiyor daha fazlası. gelirse editlerim buraya. hadin iyi oyunlar. gotta catch 'em all gari.

  edit: güzel geri dönüşler aldım. herkese teşekkür ederim. debeye girmiş entry, şaşırdım. mesaj yoluyla sorulmuş bazı genel sorulara da toplu cevap vereyim.

  - oyunu nasıl indiririz? en çok bu sorulmuş, ios kullanıcı için mağazanızın ülkesini değiştirmekten başka çare yok. mağaza değişimi nasıl olur diyenler google'a sorabilir. basit bir işlem.

  android için apk yüklemek en kestirme yol. update geldikçe güncel sürümü aşağıya bırakacağım linkten bulup indirin ve kurun.
  ben bunlarla uğraşmak istemiyorum diyenler google play mağazasını vpn kullanarak usa'ye geçirebilir. bu da basit bir işlem. mağaza usa'e geçtikten sonra daha da apk falan uğraşmazsınız.

  https://www.apkmirror.com/…/niantic-inc/pokemon-go/

  - spoof yapan, yapmak isteyenler başlık altına girilmiş güncel bir entry var. bulup onu okuyabilir. ben official yollardan oynamayı tercih ediyorum. sizin tercihiniz hangisi ise oradan yardırın.

  - gofriend ile ilgili de sorular, sıkıntılar var. şu an çok kararlı değil. sebebi de lake trio'nun şu an raidlerde olması. lake trio regional olarak oyuna eklendi. amerika kıtasında azelf, avrupa, afrika ve bizim orta doğu çöplüğünde mesprit var. uxie ise asya-pasifikde mevcut. remote ile kendi bölgerinde olmayan ikiliyi yakalamak isteyenler hücum etti haliyle. gofriend bir süre stabil olmayabilir. yoğunluk birkaç güne azalır diye tahmin ediyorum.

  - iv programı ile ilgili yazılan bir entri okudum. üçüncü parti uygulamalar her zaman, her uygulama için risklidir. mağazanızın arama kısmına iv yazarak arattığızda çıkan sonuçlar için yüksek puanlı olanı değil, ne idüğü belirsiz uygulamayı indirirseniz, ban da yersiniz, dayak da yersiniz. calcy iv, pokegenie gibi iv programlarını 4 senedir kullanan biri olarak ban falan yemedim. soft ban bile yemedim hatta. öyle legal oyuncuyum. *

  - son olarak oyuna yakın zamanda scan görevleri eklendi. arttırılmış gerçekliğin cılkını çıkarmak istiyor niantic ve bu scan görevlerini dayatıyor. stop çevirince alakasız bir stop veya gymin scan görevini alma gibi bir sıkıntı var. dedik ya bunlar ameriganın oyunları diye. çevrende ne var ne yok tarat babam tarat. her neyse, bu stop çevirince scan görevi almaktan kurtulmak için yapılması gereken, scan görevinden birisi silmemek. en tepede dursun. 3 görev slotundan birisini doldurmadığı için orada durmasında sorun yok. ben şahsen scan görevlerini yapmıyorum. yapmak isteyen, yapanlara da mani olmuyorum. seçim yine sizin dostlar.
2331 entry daha

hesabın var mı? giriş yap