şükela:  tümü | bugün
556 entry daha
 • bugün 46 günlük oldu kızım, 15 ekim 2020 17:24'te doğdu kızım. minyon bir kızdı hem boyu hem kilosu. öyle güçlü ağlıyor ve çığlık atıyordu ki ilk sözlerim " işimiz var seninle" olmuştu.

  doğduğu gün herkes " doğum yapanın annesi kalır. " demişti. adet, usül ve kaide bu. ne münasebet dedim, hayatının ilk gününde bile onu bırakıp, evime mi gidecektim? gitsem bile uyuyamazdım ki o gece ben kaldım kızımla, kalabalık ailelerde büyümemiştim kardeşimle bile aynı evde yaşamaya 15 yaşımda başladım ben, abim 17'sinde evden ayrıldı teknik üniversiteye gitti bir daha da dönmedi istanbul'dan izmir'e hep yalnızdım ben.

  ancak o gece " baba" olmuştum ve bahaneler ardına sığınamazdım ki hemşireler sağolsunlar gaz almayı, bez değiştirmeyi ve bebek bakımını öğrettiler o gece bana, uzun boylu bir çocuk olmuştum hep o sebeple en arka sıralarda geçirdim tüm öğrencilik hayatımı belki de haytalığım da hep bu sebepten oldu ama bugece artık en ön sıralar oturan, dersi dinleyen ve notlar tutan çocuk olma zamanıydı. ilk gazını ben aldım kızımın, ilk altını ben değiştim. şu anda bile gecenin bir yarısı uyuyamıyorum oysa o odasında mışıl mışıl uyuyor bense sabahın 4'ünü iple çekiyorum onu uyandırmak için bir ritüelim bile var sırasıyla; onu ürkütmemek için yavaş bir mırıltı ile yanına yaklaşıyor " korkma kızım baban geldi" diyorum her defasında, sonra yavaşça onu kavrıyor ve onla konuşa konuşa altını değişeceğim yere götürüyorum ve altını değişip, daha sonra ilaçlarını veriyorum, ateşini ölçüyorum, en sonda da annesini uyandırıp, süt emişini izliyorum kızımın. daha sonra da gazını çıkarmaya çalışıyorum. bu benim ritüelim. ben özgür bir çocukluk geçirdim; hep zevk aldığım oyunlar oynadım, zevk aldığım yemekleri yedim, sıkıntıya çok gelen bir yapım olmadı hatta maymun iştahlı bile sayılırım.

  ancak, taa ki kızıma kadar bana verilmiş bir armağan o, gerçek bir ödül. biliyor musunuz kızımın babası yani ben kısır bir erkeğim bazı ameliyatlar, çabalar ve kederler sonucunda 2018 yılı içerisinde onu eksi 198 derecede dondurdular daha sperm halini sanıyorum o gün döktüğüm göz yaşını ömrümce dökmemişimdir: bir varikosel ameliyatı, bir micro tese ameliyatı, onlarca kan, dna ve genetik test ve üç başarısız tüp bebek denemesi sonucunda benim dört numaram kızım yani 4. deneme sonrası olan sultanım.

  şimdi ben bu kızı sevmeyeyim de ne yapayım? kızı oldu diye üzülecek bir insan varsa bakın baba demiyorum o adama inanın yazık. tüp bebek merkezlerinde o kız için canını verebilecek onlarca güzel insan var ki... ancak ben bu durumu yaşamış biri olarak biliyorum ki sizler yani bizler doğurmasak fiilen anne baba olamasanız da benim kalbimde hepiniz kusursuz insanlarsınız.

  ve tüm kalbimle umut ediyorum ki zamanı gelince sizler de kucağınıza alacaksınız bebeklerinizi...

  edit: zor günlerdi ama şimdi yarı tebessümle anıyorum...

  (bkz: kısır bir ekşi sözlük yazarının baba adayı olması)

  #105529841
159 entry daha