şükela:  tümü | bugün
1091 entry daha
 • 10 kasım'ı zafer bayramı ilan ederek burada kendisini halay çekerek destekleyenleri epey üzen otoriter bir kardeşin ülkesi. türkiye olmadan masaya oturmayacağını söyleyip türkiye olmadan masaya oturmasıyla ve dağlık karabağ'a rus askerlerini sokmasıyla aslında ilk darbeyi vurmuştu ama ermenilerin yenilmesi nedeniyle zevkten dört köşe olan bazı arkadaşlar işin gırgırındaydılar tabii.

  bugünlerde öyleymiş gibi yapıyor ama aliyev hiçbir zaman türkiye dostu bir lider değildi. türkiye cumhuriyeti bu adamın babasını darbeyle devirmeye kalktı, sizce bu kardeşlik masallarına inanıyor mudur bu adam? aliyev'in yönetimindeki bir azerbaycan daima türkiye'den çok rusya'ya yakındır ve karabağ özelinde de putin'in ab yanlısı paşinyan'ı ortadan kaldırma projesinde kullandığı bir maşa olarak görevini layıkıyla başardı aliyev. e başarılarının ödülü olarak da dağlık karabağ dışında kalan ermenistan işgalindeki topraklar azerbaycan'a geri verildi ve böylece aliyev'in son zamanlarda ufaktan sallanmaya başlayan koltuğu da sağlamlaşmış oldu.

  türkiye'nin kazancı mı? valla türkiye'nin herhangi bir kazancı olmadı bu işten, hatta kırım'ın ve suriye'nin ardından dağlık karabağ'a da rus askerlerinin girmesiyle beraber üç taraftan rusya tarafından kuşatılmış oldu. ha ama satılan sihalar sayesinde erdoğan ailesinin epey bir maddi çıkarı olmuştur bu işlerden. he bir de bizim milliyetçileri güzel güttüler tabii, erdoğan'a oy olarak dönme potansiyeli de var yani bu meselenin.

  neyse, bir de güdülen kitlenin anlayacağı dilden anlatayım:

  ne oldu lan türkçüler, yol çekiyordunuz bakü'ye? raks ediyordunuz, ne oldu turan? cehenneme gitti turan, gora gitti turan, gorbagor oldu turan, yok turan ve olmayacak.

  siz daha güvenmeye ve umut bağlamaya devam edin bu tür çıkarı için herkesi satmaktan çekinmeyen ve içeride halkının ensesinde boza pişirirken dışarıda ona buna efelenen diktatör özentilerine. işleri bitince böyle koyuverirler postayı, azerbaycan halkı desen zaten zafer sarhoşu olmuş durumdalar; çok da umurlarındaydı atatürk.

  şimdi anladınız mı devletler arasındaki kardeşlik masallarının neden hikaye olduğunu?

  bir şey değil gören de zannedecek ki bunların hepsi haydar aliyev'in öldüğü gün evde saygı duruşu yapıyorlar, hadi abisi boşlamaya devam edin. bir sonraki savaşta ve yeni çığırtkanlıklarda görüşmek üzere.

  edit: gelen tepkilerden sonra ilk ilan edilen tarihi değiştirip 8 kasım'a almış bayramı ilham aliyev kardeş. ahahaha herhalde bu topraklarda güdülecek daha çok milliyetçi var.
51 entry daha