şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • haberde geçen ifadelerle "noyabrın 10-u türkiye cümhuriyyetinin qurucusu, adı türk dünyasının tarixine qızıl herflerle hekk olunmuş böyük şexsiyyet mustafa kemal atatürk'ün anım günü" olması nedeniyle yapılan değişikliktir. kaynak

    edit: terör örgütü sempatizanlarının dezenformasyonuna kanıp can azerbaycan halkına kin gütmeyin lütfen arkadaşlar. azerbaycan vize uyguluyor dediler, yalan olduğu defalarca yazılmasına rağmen aynı yalanda ısrar ettiler. kktc'yi tanımamalarının nedeni defalarca izah edildi ama sağır taklidi yaptılar. şimdi de niye önceden 10 kasım yaptılar diye zırlıyorlar. bence bu şekilde çok daha güzel oldu, diğer türlü havada kalacaktı bu yapılan jest. şimdi iki milletin kardeşliğini sindiremeyen hazımsızların da gözüne sokulmuş oldu, biz de ekşi sözlük'teki bu hazımsızları bizzat tanımış olduk.

    edit2: haberin devamında aliyev'in ifadelerine de yer verilmiş, şahsen çok hoşuma gittiği için paylaşıyorum; "mustafa kemal atatürk sizin üçün ne qeder eziz ve hörmetli olubsa, o qeder de azerbaycanlılar üçün eziz ve hörmetlidir. azerbaycan'ı ürekden seven, azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir deyen mustafa kemal atatürk her bir azerbaycanlının qelbinde özüne yer etmişdir, onun xatiresi ölkemizde de böyük ehtiramla yad olunur."

    edit3: cay yok bok icin nick'li yazar haberi birebir çevirmiş; (bkz: #116382358)
268 entry daha