şükela:  tümü | bugün
 • etrafımda bir süru başı kapalı eğitimli veyahut eğitimsiz kadında gördüğüm duygu durumdur.

  bu kesim adeta kendini koruma refleksiyle akpye oy veriyor. ve akp nin buyuk bir oy havuzunu oluşturuyor.

  bu ülkede zamanında çok faşizan çok çirkin şeyler yapıldı. yıllarca bu insanlar köşeye itildiler. kazandıkları okullarda kendileri olarak okuyamadılar. ve aynı kürtler gibi kimse onlardan özür dilemedi.

  ama türkiye şimdi gerçekten farklı bir türkiye. şu akp li dinozor amcalar var ya tüp kuyruğu muhabbeti yapan, onlar gibi beyaz türk teyzelerin de nesli tükeniyor. bağdat caddesinde başı kapalı bir birey olarak dolastıgınızda küçümsenmiyorsunuz. işe alımda başınız kapalı diye ayrımcılığa maruz kalmıyorsunuz.

  peki hala neden ısrarla bu kesim iktidarın değişmesiyle kendilerine yeniden zarar geleceğine inanmış durumda.

  başı kapalı olan ama gerçekten iktidar değişimiyle rövanşişt bir havadan korkanlara seslenmek istiyorum

  ben müslüman değilim. genç bir bireyim emin olun size bir şey olmasın diye elimi tasin altina koyarim.

  bu ülkede şuan ezilen lgbti bireylerin , bazı azınlıkların icin elimden geleni yaptigim gibi ben ve milyonlarca türk genci sizi kanatlarının arasına alacaktır.

  artık herkesle kavgalı , tarihini sürekli kurcalayıp gereksiz münakaşalar yaratan , ayrıştırıcı ,jingoist ,totaliter bir rejim değil.

  her vatandaşına aynı imtinayla ve özenle yaklaşan bir rejim istiyorum. ben ve bir sürü türk genci de bunu hak ediyoruz.

  ne olur artık bu iktidarı bize reva görmeyin.

  herkes için türkü kürdü seküleri gayi dindarı bir türkiye inşa edelim.

  ben 24 yaşındayım ama yoruldum.

  bu yapıyı yıkalım ki enkazından yeni alternatifler doğsun.

  birlikte bu ülkeyi daha güzel yarınlara taşıyalım.

  edit: çok özel mesaj geldi açık konuşayım. ben de islamın kadını ötekileştiren ve 2. sınıf gören bir din olduğuna inanıyorum. hatta niyazi berkesin de dediği gibi ülkemizde yeniliğe karşı gelenekçilerin silahı olduğuna ve ilerlememizi ,sorgulamamızı engellediğini de düşünüyorum.
  inanç sorgulanmaz kabul edilirler vs beni agnostik yaptı :)

  ama bu demek değil ki başı kapalı biri buluş yapamaz. entelektüel olamaz, beste yapamaz. modernleşmek öyle sadece başını açmakla vs kolay olan bir şey değil. tartışma kültürüne sahip olabilmek , kritik düşünebilmek, dünyayı siyah beyaz değil gri görebilmek ile gelişecek bir şey. yani kimse kusura bakmasın 20 yıl geçmiş hala başörtülülerin migrosta koçta vs işe alınmadığı yazılmış.

  amerikada bir süre ikamet ettim. orda mıt den hintli arkadaşlarım vardı. adam 4 eli olan insanlara azab eden mavi tanrılara inanıyor aynı zamanda kuantum çipi tasarlıyor.

  insanlar neye inanarak kendileri hissediyorsa ona inanmaya devam etmeliler. bu ülkede hala kürtler , lgbtı bireyler, hatta şuan hegemon diskur olan dindarlar bile kendi olamıyorsa rahat hissedemiyorsa.

  bir problem var.

  edit: aranızda hem ne güzel hem ne iğrenç insanlar varmış, hakaret etmeksizin argüman üretemeyen bir entry sebebiyle aileye küfür eden , fetöcülükle , aktrollükle itham eden tipler mesaj kutumu doldurdu şu entryi yazarken bir art niyetim yoktu. içinizde ne kadar nefret var. sevgisiz büyüdüğünüz o kadar belli ki. neyse siz olmak hem sizin hem de çevreniz için zordur.

  ama bu ülkeyi yaşanılmaz kılıyorsunuz.

  (gelen mesajların kahir ekseriyeti olumluydu onlara da teşekkür ederim )
314 entry daha