şükela:  tümü | bugün
 • çalıştığım sektör gereği bugün öğrendiğim durumdur.

  geride bıraktığımız sokağa çıkma yasağında genelgeyle açıklanan durum şuydu: dükkanın ruhsatında tekel bayii ibaresi yer alıyorsa açamayacak, market-gıda-bakkal-kuruyemişçi ibaresi yer alıyorsa açmasında herhangi bir problem olmayacaktı.

  bu şekilde açıklanmasına rağmen hafta sonu ruhsatında market-gıda-bakkal-kuruyemişçi yazan yerleri ya kapattırdılar ya da alkol satışı yapamazsınız diye uyardılar, büyük marketler satabiliyor diye hakkını arayana da tutanak tutuldu. 5-6 aralık 2020 yasaklarında migros vb. süpermarketlerin alkol satışında herhangi bir yasak bulunmuyordu.

  bugün aldığımız bilgilere göre küçük esnafın yanı sıra migros'lara vb. büyük marketlere tebligat gitmiş ve önümüzdeki hafta sonunda gerçekleşecek yasaklarda alkol satışını tamamen yasaklamışlar.

  yani hafta sonu 10 ile 17 arasında açık olan hiçbir işletme alkol satışı yapamayacak.

  bu durum bir tek bana mı garip geliyor?

  aynı binaya giriyorsun, aynı rafların önünden geçiyorsun, aynı market arabasını kullanıyorsun, aynı kasada sıra bekliyorsun sadece peynir yerine bira alıyorsun diye virüs sana bulaşıyor... böyle bir şey mi bu gerçekten?

  edit 1: migros bünyesindeki bir arkadaştan aldığım bilgi şu: bazı mağazalara tebligat gitmiş, bazı mağazalara gitmemiş. tebligat giden mağazalar alkol satışı yapmayacakmış, tebligat gitmeyen mağazalarda herhangi bir sözlü veya yazılı uyarı alana kadar şimdilik satış olacakmış.

  kurumsal bir marketin bir şubesine tebligat gönderen her şubesine de gönderecektir illaki.

  edit 2: düzetmeler için intrigante’ye teşekkürler.

  edit 3: flying penguin aktardı: https://t24.com.tr/…alkol-satisi-yapamayacak,919435

  edit 4: moderasyondan başlıktaki “ihtimali” ibaresini kaldırmasını rica edeceğim. yasssak
697 entry daha