şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • bir doktorun aylık geliri 3 parça şeklindedir. net maaş+ek ödeme+döner(performans) . 3500 lira maaş 2500 lira ek ödeme ve hastanenin gelir durumu ve aylık performansına göre yaklaşık 35-3000 lira arası dönerden oluşmak üzere 6-9 bin arasında değişiyor. (35 tl döner alan meslektaşım var şaka değil) genellikle de hastanelerin çoğu gelir elde etmek yerine zarar ettiği için 0 a yakın olan bir miktarda döner alınır. yani özetle çoğunluğu 6000-7000 tl arası almış oluyor. 2500 liralık ek ödeme zaten aylık gelirinin bir kısmının isimlendirilmesi olan ek ödeme. net maaş olarak yatsa emeklilikte de yüksek olacağı için hakkı olan maaşı 2 ye bölüp bi kısmına maaş bi kısmına ek ödeme diyorlar. yani bu para 6000 liranın üstüne verilen bir ek ödeme değil. ha diyorsanız ki doktor maaşı 3500 tl olmalı, o zaman evet ek ödeme. onu da yatırmıyorlar zaten. doktorlar kredi çekip gider karşıladılar bu ay.

    tüm bunların yanında asıl zoruma giden şey şu. ek ödeme ek ödeme diye ısrarla haber yapılıyor. bilinçli bir sağlık çalışanlarını karalama politikası 20 yıldır göz göre göre yürütülüyor. sebebi nedir ? lütfen yetkili birisi çıksın desin ki şu şu sebepten yapıyoruz bunu. anlayalım. sebebini bilelim ve belki bir ihtimal tamam diyelim ya. kabullenelim en azından.

    bu entry’yi yazma amacım sağda solda normal çalıştığı emek verdiği mesleğini icra ettiği için alacağı aylık gelirini yani yüzde 100 hakkını isteyen birini görürseniz sırf orada ek ödeme kelime öbeği geçiyor diye ana bacı yapmadan önce birazcık bu durum hakkında bilgimiz olsun, farkındalığımız artsın istiyorum. moralim bozuluyor gördükçe. 5 kişi bile görüp öğrense farkındalık farkındalıktır. böyle böyle başlar.

    not: verdiğim sayılar yaklaşık yuvarlak hesap sayılardır. virgülü virgülüne olmasa da çok yakın sayılar çıkıyor. ve çok yüksek sayıda bir doktor grubunun aylık gelirini yansıtıyor. böyle olan 3-5 kişi var sanmayın. asistan ve yeni uzman doktorlarda bile çok yakın sayılar mevcut.

    alt edit: gerçekten inanamıyorum ya. şuraya ne para istemeye geldim ne bi laf ettim. tek yazdığım şey şu. bize ek ödeme diye yapılan haberlerde verilen paralar hakettiğimiz aylık gelirimizin zaten içinde olan paralar. bunu bilin ve konuyu kapatabilirsiniz benim için yeterli. ayrıca sadece doktorlar için değil tüm sağlık çalışanları için geçerli bu durum. bunu da belirtmek isterim. başlığı açarken olay olacağını düşünmediğim için atlamış olabilirim. kusuruma bakayın. hatta harcadığı emeğin karşılığını alamayan ya da hakederek aldığını haketmeden alıyormuş gibi lanse ettirilen herkesi dahil edebilirsiniz bu saçmalık grubuna. birleşin birlikte duyurun hatta sesinizi. özelden yaptığınız linç canımı acıtmıyor ben ve benim gibiler dil öğrenmeye başladı bile. sadece şurda bi tane manipülasyoncu diyen arkadaş var o canımı acıttı. biz böyle böyle bi durum yaşadık haberiniz olsun anamıza bacımıza sövmeyin görünce o bizim paramızdı zaten ekstra verilmedi dedim. 15k kazanalım para verin de demedim. sadece sağlıkçıların yaşadığı bir sorundan haberdar olmanızı istediğim için manipülasyoncu oldum. neyi manipüle etmişim ben bu yazıyla tam olarak ? inanılmaz ya gerçekten. mühendis kardeşlerimiz de aşağıda belirtmişler bu ülkeden beyin göçü yaşanıyor böyle saçmalıklar yüzünden. 15-20 sene sonra sağlık personeli açığını çok acımasız bir şekilde yaşayacak ya da hissedecek bazılarımız. o zaman da bu yazdığınız yorumları okuyup aynı şeyleri düşünmeye devam edebilecek misiniz kendize sormanızı istiyorum. lütfen yorum yazmadan önce bu arkadaş ne için yazmış diye bi okuyun sonra yorum yapın.
148 entry daha