şükela:  tümü | bugün
86 entry daha
 • izmir'i epeyce etkileyen yağmurdur. kemalpaşa lokasyonundan belirtmem gerekirse, şiddetini hafifçe azaltsa dahi hâlâ etkin bir şekilde yağmaya devam etmektedir. yağmurdan ziyade, şimşeğin ve korkunç bir rüzgarın hakim olduğunu söylemek gerekir. hava durumu tahminlerine göre, önümüzdeki 3 gün boyunca da kapalı ve yağmurlu havanın devam etmesi öngörülüyor. önümüzdeki hafta ise kemalpaşa için kar beklentisi var. göreceğiz hep birlikte. büyük ihtimal ile nif dağı, spil dağı, belkahve veya karabel'e indirebilir; merkezler ise nasibini sadece yine kuru soğuk olarak mı alacak, yoksa lapa lapa kar görecek mi? bunu da tecrübe edip anlayacağız.

  umarım dışarıda kalan tüm canlılar saklanacak, yağmurdan ve fırtınadan korunacak bir yer bulabilmiştir. gerçekten şöyle 1-1.5 saat için neredeyse afet şeklinde kötü bir etki gösterdi. izmir'den gelen birkaç fotoğrafa göre bazı ilçelerde taşkınlar, seller, bazı maddi hasarlar görülüyor. umarım ki en az hasar ile kimse can kaybına uğramadan şu felaketi atlatır.

  tekrardan herkese geçmiş olsun; yağmur, deprem, fırtına, sel, heyelan vesaire gibi doğa olayları yabana atılacak, kulak arkası edilecek şeyler değil.

  edit: izmit etkinlikleri isimli instagram sayfasının paylaştığı bazı görsellere göre, bazı yerlerde durum gerçekten kritik. herkese geçmiş olsun diyorum tekrardan. saat 01:00 itibarıyla yağmur da, fırtına da dindi kemalpaşa lokasyonunda.

  görsel 1
  görsel 2
  görsel 3
  görsel 4
  görsel 5
45 entry daha