şükela:  tümü | bugün
1867 entry daha
  • gerektiği durumda mecbur olduğunda kavga etmekten korkan erkek benim gözümde eksik erkektir. ama olur olmaz kavga etmeye çalışan, en ufak şeyi kavgaya döndüren erkek hem eksik hem aptal erkektir.

    çünkü kavga savaş gibidir, karşındaki ne çıkarır, nedir bilemezsin ve sonu ölmeye, öldürmeye kadar da gidebilen bir şeydir. eğer kavgada karşındakine acıyacaksan, baştan girmeyeceksin. ben misal yıllar önce abisini tanıdığım biriyle kavga ediyodum. çocuğu yıktım ettim sonra bıraktım dedim ayıptır, günahtır diyerek, kalktığı gibi 2 dişimi elime verdi adam. bi kavgaya giriyosan etkisiz hale getirene kadar, korkudan titretene kadar döveceksin. o gün bunu öğrendim misal. ikinci olarak işler ters gittiğinde eğer ben bunu öldürebilir miyim sorusuna evet diyemiyosan kafadan girmeyeceksin. sen çünkü bu psikolojik duruma veya serinkanlılığa ya da adına ne dersem sahip değilsen başına her şey gelebilir. misal bizim bi tanıdık var adam donuyor kavgalarda, normalde lafta asıp kesen biri ama. mesleği gereği belinde silahı da var. bi gün bi kavgada birine silah çekiyo bu tanıdık, karşı tarafta silah çekiyo buna. bizim tanıdık donuyo bildiğin donup kalıyo. eğer bu tür biriysen erkekliğini sikiym diyip kavgadan uzamak en doğrusu.

    ha bi de sen kavgaya girersin adam çeker vurur bok yoluna gidersin. adam hastadır şudur budur, o an adrenalinle rahatsızlanır. afedersin başına kalır, mahkeme hapis şu bu uğraşırsın. taşaklı biri çıkar anandan emdiğin sütü burnundan getirir vs. ondan ötürü yerli yersiz kavgadan korkmakta fayda var. veya kavgadan korkmak demeyelimde kaçınmak diyelim. evet kavgadan kaçınmakta fayda var mümkün mertebe. çünkü savaşta da kazanan olmaz az kaybeden olur. kavgada aynı o şekil.

    edit:imla ve not

    not: yanlış anlamalar olabilir entryden ötürü belirtmek istedim. kavgaya karşıyım, kaçınılması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. diyalog taraftarıyım. hayatımsa kendim içinse ortaokuldan beri kavga etmemişimdir. ama bazen öyle anlar oluyor ki mecbur kalıyorsun. (ana, bacı, kardeş, çocuk vs.) bu durumlarda kaçışın yoksa eğer korkaklık bir insana yakışmaz bence. her şey hayatta kalmakta değil benim gözümde. onurlu yaşamak önemli bir şey.
353 entry daha