şükela:  tümü | bugün
4518 entry daha
 • ne yazık ki burak elmas'ın, daha doğrusu kayınbabasının, başını çektiği grup tarafından linç edilen başkandır. hakkında yazılanlar o kadar komik, o kadar utanç verici ki. transfer meraklısı galatasaray taraftarı da bu kayığa binmeye dünden hazır olunca işleri kolaylaştı.

  bir kere kendisini mali yönden ibra etmeyecek göt kimsede yoktur. çünkü kendisi mali yönden hayvanlar gibi başarılıdır. ikincisi ise idari ibrasızlık diye bir şey türk medeni hukukunda yoktur. "galatasaray hukuku" diye saçma bir şey de olamayacağından bu kavram kadüktür.

  "hemen istifa etsin" deniyor. etsin de seçime nasıl gideceğiz? adam seçim takvimi belirledi, izin verilmedi pandemi nedeniyle. utanmadan "biliyordu zaten" diyecekler şimdi. adam biliyordu. siz de biliyordunuz. buna rağmen sanki yapılabilecekmiş gibi seçim istediniz. seçime gitti bu sefer de "ama bu kadar erken seçim mi olur?" dediniz.

  evet transfer konusunda başarısız ve beceriksizler. ama "elalem mesut'u alırken biz irfan'ı bile alamıyoruz" gibi saçma sağan bir mantıkla olaya yaklaşınca haklıyken de haksız oluyorsun. şanden, şerefden, adaletten bahsederken gıkı çıkmayanlar iş transfer olunca "fener gibi yapın" deyiveriyor. utanmadan hem de.

  "futbolcu satın" da ayrı saçmalık. kardeşim senin elinde kapı gibi sözleşmesi olan, kimsenin o paraları vermeyeceği bir sürü adam var. diğerlerini satarsan zaten yerine koymak için en az o kadar para harcaman lazım. elindeki çöplerin de önemli bir kısmını eski yönetim aldı zaten.

  şurada 6 ay daha sabredemediniz. hemen geldiniz kulübün varını yoğunu yemek için kapıda bekleyenlerin gazına. halbuki 4 senedir önceki yönetimlerin rezaletinin yükünü çeken, hatta onu bile hafifletmeyi başaran, mustafa cengiz; ffp anlaşmasının olmadığı bir dönemi daha hak etmişti.

  3 senede 2 şampiyonluğu var bu yönetimin. ha ama onlar da fatih terim sayesinde değil mi? şampiyon olurken terim ama 6'ncı olurken yönetim. ancak kendi küçük aklınızı kandırırsınız.

  yerine gelmesini istediğiniz adamlar da o kadar komik ki, o kadar olur. burak elmas gelecekmiş. kim burak elmas? sportif a.ş.'ye müdür yapılmadı diye mustafa cengiz'i yarı yolda bırakan, sonra gidip dursun'la görüşen, oradan da yüz bulmayınca ozan korkut gibi kukla olduğu her halinden belli birinin altında seçime giren burak elmas mı? ha aynı burak elmas 1 sene dolmadan ozan korkut'u da satıp kendi kendine başkan adayı olan burak elmas.

  efendim neymiş, ultraslan'ı salmış fatih terim'in üstüne. o kadar komik oldu ki bu sosyal medya trolleri; o kadardan ziyade. ulan ultraslan'a en çok ters giden adamlardandır mustafa cengiz. bir diğeri de ünal aysal'dı zaten. siz dursun'la karıştırdınız. hiçbir şekilde ne el altı bilet verdirdi bunlara ne de karaborsa yaptırttı. o yüzden kuyruk acısı büyüktür ultraslan'ın. irfan can olayından kendi kendilerine gelin güvey oldular. o kadar.

  bu olaylar aslında tamamen mustafa cengiz'in ikinci seçim öncesinde "bak biz seni destekleyeceğiz ama benim damadı a.ş.'ye genel müdür yapacaksın" diyen faruk süren'e biat etmemesiyle ortaya çıktı. neredeyse 1 günde tüm sözde muhalif kesim mustafa cengiz'in arkasından çekilip ozan korkut'u destekelemeye çalıştılar. ama aklı selim galatasaray kongresi ezici şekilde mustafa başkanı seçti yeniden.

  daha sonra lisecilerle birlikte olup idari ibrasızlık kartını oynadılar. ama o kadar avukatın, o kadar hukukçunun olduğu grup; yargıtay'ın emsal kararına rağmen bunun uygulanamayacağını akıl edemedi. daha doğrusu mustafa cengiz mahkemeye gitmez diye düşündüler. mustafa cengiz mahkemeye gidince hepsi ortada kaldı. kol kola girip mustafa cengiz'i devireceklerdi akılları sıra.

  şimdi de işte mustafa cengiz'in hastalığından faydalanıp transfer üzerinden taraftarı ateşlemeye çalışıyorlar. taraftar da hazır zaten. fener mesut'u alıyor ya, hmeen gaza gelmeye hazır gençleri gazlıyorlar sosyal medyadan.

  siz kendinizi akıllı zannedebilirsiniz. ama karşınızdakini salak yerine koymayın artık. isviçre'den, oradan, buradan sütlü kahveyle yorum yapmaya benzemiyor türkiye'de galatasaray gibi bir kulübü yönetmek.

  bu takımın satış yapmadıkça transfer yapması mümkün değil. bu durumu bilen hocasının da sürekli "ben bonservisiyle genç adam istiyorum" demesi de hoş değil. fatih hoca da maalesef bunların kayığına binmiş durumda. bilmiyor mu kulübün mali durumunu? en iyi o biliyor. oyuncuların satılmasının kolay olmadığını, bunların mal olmadığını, pazarda satılmadığını bilmiyor mu? kapı gibi sözleşmeleri olduğunu, bu adamları isteyen kulüp olmadığını, istese bile bu maaşları vermediklerini, verseler bile o kulüplere bu oyuncuların gitmek istemediğini bilmiyor mu? adı gibi biliyor. ama sürekli "genç istiyorum" diyor. alınamıyor hocam. 2-3 milyon € bile verilemiyor. verdiğin an kulübü en az 2 yıl avrupa kupalarından men ve muhtemelen transfer yasağı bekliyor. bunu bilmiyor olamazsın. yapma allah aşkına.

  şimdi bu faruk süren tayfası istiyor ki hazır ffp anlaşması bitiyor, biz damadı geçirelim a.ş.'nin başına, bolca transfer yapalım, ucundan da koparalım, taraftar zaten transfer sarhoşluğuyla göz yumar her şeye. sonrasında gelecek yönetim de pisliğimizi toplasın. sonra işler düzelince yine musallat olalım.

  uyan galatasaray taraftarı. başka galatasaray yok. uyan.
194 entry daha