şükela:  tümü | bugün
221 entry daha
 • kutsal bilgi kaynağına şu şekilde katkı vermek istiyorum.
  öncelikle iki şanzuman türünden de araçlarım oldu diyerek söze başlayayım. hatta 3 adet dsg'li aracım oldu.

  günümüz teknolojisinde şanzumanların yeri hiç olmadığı kadar önemli. motorda oluşan gücün tekerlere ne derece yansıdığında şanzuman, diğer aktarma organlarından bile fazla rol alıyor. dsg bu konuda iyi işler çıkarıyor. arkadaşlar dsg şanzuman arıza çıkarma olasılığı yüksek bir şanzuman bunu kabul etmek gerekiyor. tüm kullanım stillerinden bağımsız, km den bağımsız, yaştan bağımsız bu risk hep var. bayiden çıkıp yolda giderken daha 70km de evet yazıyla yetmiş km de arızalanmış araçlar var forumlarda. merak eden araştırabilir.
  araç sert kullanılarak bu risk daha da artırılmış oluyor. emekli gibi dsg kullanmak bu riski azaltıyor ama bu risk hep var. ben şanslı olan tayfadandım ve 3 aracımda da sorun yaşamadım. karşı komşum 20k km de arabasıyla 3 defa serviste gitmek zorunda kaldı aynı şanzumanla.

  araca çok fazla anlam yüklemeyip a noktasından b noktasına gitmek olan tayfa, gönül rahatlığı ile cvt şanzumanlı bir araç alabilir. bu insanların araçtan performans gibi bir beklentisi olmamakla beraber, hızlanma esnasında aracın verdiği hissiyat daha doğrusu hissizlik gibi kavramlar üzerinde durmazlar.

  ayrıca bu anlamsız atışmaları çekirdek çitleyerek okuyorum. (bkz: swh)
70 entry daha