şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • edit: bazı arkadaşlar alınmış, sen hiç ayı gördün mü, altına yaparsın vs diye yeşillendirmişler. öncelikle espri yapmıştım ama şöyle de bir gerçek var unutmayın.
  dünyanın bir çok yerinde, kırsal kesimde yaşayan insanların evlerine vahşi hayvanlar giriyor ve bu insanlar doğal olarak bu karşılaşmalara hazırlıklılar. aynı insanlar bir bölgeye hikinge vs gittikleri zaman da karşılarına ayı çıkabileceğini, ya da hangi mevsimde bu riskin fazla olduğunu bilirler.
  öte yandan kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde yalnız yahut arkadaşlarınızla hiking/camping tarzı bir aktivitedeyken durduk yere tek başına bir şahıs öcü gibi karşınıza çıkıyorsa olasılıklar ayı karşılaşmasından daha geniştir.

  2 üstteki yazarın dediği gibi. ormanda ayı, kurt, yaban domuzu ve bulunduğunuz yere birkaç bazı vahşi hayvan ile karşılaşmanız olasıdır. orada ne yaptığınıza göre bu karşılaşmayı bekliyor dahi olabilirsiniz. ama ortamın ortasında bir anda sizden başka bir insanla karşılaşıyorsanız, işte o zaman işler karışır.

  şöyle düşünelim;

  ayı niye ordadır? beslenmek için arayıştadır, kendi alanını kuyordur vs.

  sen niye ordasın bi kere? av? kamp? yürüyüş? hadi tamam kabul ettik bunları.

  bir de bu diğer kişi çıktı şimdi başımıza; bu niye burda? kaçak? öldürdüğü kişiyi gömmeye geldi? seni öldürmeye geldi? seni takip ediyor, s**ecek? her şey olabilir yani.
99 entry daha