şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • james bulger dünyanın en şanssız, en üzülesi çocuklarından biri. 1993'te james'in annesi bir alışveriş mağazasında bir anlık dalgınlıkla henüz 3 yaşında olan james'in elini bırakır. robert thompson ve jon venables isimli (o zaman 10 yaşında olan) iki çocuk da james'in elinden tutup alışveriş merkezinden çıkarlar. döve hırpalaya yaklaşık 4 kilometre yürütürler "jamie"yi. bir demiryolunun kenarına geldiklerinde iki çocuk james'e işkence edip, öldürürler. (beyniniz kirlenmesin diye yaptıklarını yazmıyorum, merak eden aşağıdaki bağlantıdan okur.) cesedin bulunmaması için de raylara atıp oradan uzaklaşırlar.

  iki gün sonra james'in cesedi bulunur. olay açığa çıkınca, 10 yaşında iki çocuğun 3 yaşında başka bir çocuğa işkence edip onu öldürmeleri büyük şoka sebep olur. suçluların uzun yıllar boyu içerde kalacağına dair açıklama yapılır. ancak iki çocuk haziran 2001'de yani 8 yıl sonra "iyi hal"den affedilerek yeni kimliklerle bırakılır ve mahkeme emriyle onlara dair hiçbir bilgi yayınlanamaz.

  daha ayrıntılı bilgi için:
  http://en.wikipedia.org/…iki/murder_of_james_bulger
  http://www.time.com/…/photoessays/bulger/index.html

  değinmeden geçmek olmaz, böyle bir olayı bile kullanıp, yalan yanlış bir metinle forwardçılık yapan orospu çocukları da vardır. kanmayın, göndermeyin.
25 entry daha