şükela:  tümü | bugün
88 entry daha
 • kaçırmışım. geçen yıl lincini yemiş oturmuş aşağı :)
  yaa işte böyle john wayne kardeş. öldükten 40 yıl sonra bile adamı mezarından çıkarıp linç ederler. sosyal medya adamı böyle yapar.

  yaşadığımız dönemin okumuş etmiş eşitlik savaşçısı, sosyal haklar savaşçısı ve bilumum hak savaşçısı linççi tayfanın anlayamadığı bir şey var. bir sözü ancak o sözün söylendiği yer ve zaman doğru düzgün yargılayabilir. sen yeni bir ölçü birimi belirlediğin terazin ile gidip eskinin kilogramını ölçemezsin. aslında daha doğrusu ölçersin ve bu yanlışmış dersin ama bir anlamı yoktur. terazin senin zamanının algısı ile çalışmaktadır.

  1907 yılında amerika'da doğmuş beyaz bir adamın 2000 doğumlu bir bebe gibi konuşmasını beklemek aymazlıktır.
  john wayne ırkçı ve lgbt karşıtı mıymış? evet.
  buna bugün de "götün tekiymiş" denilebilir elbette. ama bu görüşlerine şaşırmak? aaa nasıl demiş bunları demek? sanki dün söylemiş gibi haydi john wayne linçliyoruz demek?
  yamyamların yetiştirerek büyüttüğü 50 yaşına gelmiş bir adama mikrofon uzatıp görüşlerini sorduğunuzda size halkların kardeşliğinden bahsetmesini bekler misiniz?

  sorun john wayne'de değil. kötü dönemlerden geçildi. çok zorluklar atlatıldı. evet bazı şeyler hep kötüye gidiyor ama dünyada medeniyet ilerliyor.
3 entry daha