şükela:  tümü | bugün
30 entry daha
  • kendine has bir seyirci kitlesine ulaşmış olan tiyatrodur. medyadan takip edip hasbelkader oralara yolu düşmüş insanların, yolunun düşmemesi gereken tiyatrodur. zira ne oyunların bu tür izleyiciye torelansı vardır, ne de her izleyicinin böyle oyunlara.

    burada her şey suratınıza bir tokat gibi çarpılabilir. küfür, cinsellik, şiddet oyunlarında en sıradan halde bulunur. hatta ara ara eşcinsellik gibi şeyler de. oyunlar hayata dairdir ve feci halde varoluşcudur. bunlara toleransınız yok ise, size değişik gelen her şeye kıkırdama, anlamadığınız her şeyi yanınızdaki ile fikir teattisinde bulunarak seyretmek gibi huylarınız varsa burada pek işiniz yoktur kanımca. zira dot'un oyunlarında her seyirci oyunla kendi ilişkisini kurar ve oyuna dahil edilir. ve dot sizin hayatınızda olmasa dair, tamamen hayata dair olan şeyleri iyisi ile kötüsüyle ve hatta çoğu zaman kötüsü ile sansürlemeden, ayrımcılık yapmadan ortaya serer. ve dot'da gerçek oyunculuk vardır. oraya sadece oyun değil sanatçı izlemeye gidersiniz.

    reklam gibi oldu biraz ama abuk subuk insanlarla seyirci / oyuncu / oyun ilişkisinin çok yoğun yaşandığı aynı ortamı paylaşmak gayet oyundan koparıcı. zira burada oyunu pek izlemiyor, oyunu bayağı bir yaşıyorsunuz.

    (bkz: in yer face)
65 entry daha