şükela:  tümü | bugün
  • 22-23 yaşındayken düzenli şekilde fitness yapıyordum. bir yandan fitness bir yandan yüzme, gerçekten güzel şekilleniyordum. spor salonuna ilk gittiğim günlerde bir alette kendimi zorlamıştım. bacakları ve kasıkları çalıştıran bir zımbırtı. karnımda bir yanma hissedip bırakmıştım. bu birkaç saniyelik hareketin sonucu, aylar sonra havuzda sırtüstü yüzerken kasığımdaki şişliği görmemle anlaşıldı. geçmiş olsun, kasık fıtığı.
    sporu bırakıp alkole sigaraya düştüm. bayağı depresyona girdim ve cahillik fazla ciddiye aldım. saldım kendimi belamı siktim.
    tam olarak bugün yeniden başladım. hedefim; sigarayı bırakmak, alkolü azaltmak, vücuda şekil vermek, birkaç aya kuvvet ve kondisyon antrenmanlarına ağırlık vererek güçlenmek.

    tavsiye for beginners: spor salonuna gitmeden önce hangi hareketi yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı bilin. eğer internette gerekli mesaiyi harcayacaksanız youtube'dan hareketi iyice öğrenin. salonda beynini kullanan birilerine de danışabilirsiniz hareketin formu konusunda, zira form önemli. örneğin; omuz sakatlıklarının önemli kısmı göğüs çalışırken form tutturamama kaynaklı olur. ağırlık konusunda acele etmeyin, yeni başlayan biri için esas öncelik sinir sisteminin mevzuya adapte olması. bir ayı hareketleri doğru şekilde yapmaya çalışarak geçirin, götünüzden fazla ter atmadan. bu bir ayda zaten vücudunuz yine değişim yaşayacak (fazla kilolu değilseniz tabii.) beslenme konusunda araştırmaya, okumaya aynada kendinize baktığınızdan daha fazla zaman ayırın.
94 entry daha