şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
 • bahsedilen yazısı şöyledir;

  başı açık kadınlar araştırması

  bu araştırma şirketlerine yürek dayanmaz. öncetürbanlı kadınların sayısı azaldı deyip herkese derin bir oh çektirdiler , şimdi bundan cayıp hayır artıyor demeye başladılar, yürekleri ağızlara getirdiler .vallahi bu sefer malezya değil, iran oluyoruz deyip baygınlık geçirenler mi, yaşasın-eyvah arasında yoğun duygu patlamaları yüzünden kalbi sıkışanlar mı, tek düze bir toplumda yaşamaya alışmış oldukları için fazla heyecandan şekeri yükselenler mi dersin, herkes bir tarafa savruldu. tüm ayılmalar bayılmalar pek amatörceydi ama. bayılma numarası yapanlar ellerini başlarına koyup dizlerini kırarak en konforlu bir şekilde kendilerini yere bırakırken, kalbi sıkışanlarah kalbim derken elleri göğüslerinin yanlış tarafında duruyordu.
  insanlık namına yine yardıma koşup, neyiniz var demek mecburiyetinde kalıyoruz amatürbanlıların sayısı artmıyor, sadece kamusal alanda karşınıza daha çok çıkıyorlar diye başka araştırmalardaki verileri ortaya koyanlara gösterdikleri, yalan söylüyorsunuz artıyor işte refleksitürbanlıların sayısı artıyor eyvah ın aslındatürbanlıların sayısı artıyor, yaşasın olduğunu düşündürüyor insana.
  yaşasın türbanlıların sayısı artıyor ,yaşasın korkularımız haklı çıktı gibi patalojik bir şey. bir tür panik atak durumu. korkularımız kurtulmamız gereken şeylerdir halbuki. korkularımıza sevinmeyiz. o yüzden de türkiye nin iran ya da malezya olmaya doğru gittiğini ispatlamak için canını dişine takmışların ruh hali ve topladıkları deliller ise memlekette hala varsa irancıların gözlerini yaşartıyor, motivasyonlarını artırıyordur ancak.
  peki neden bu kadar çok istiyorlar türbanlıların sayısının arttığının ortaya çıkmasını? ellerine ne geçecek? bu neye gerekçe yapılacak? hangi cehennemin yoluna taşlar diziliyor yine? hangi operasyon için erzak toplanıyor? yoksa yakında ataması yapılacak yeni yök başkanının gözünü korkutmak için bircehenneme hoş geldiniz partisi mi bu?
  peki yatürbanlıların sayısı azalıyormuş yaşasın diyenler.bakın korkmayın, modernleştikçe türbanlıların sayısı azalıyor, biraz daha gayret modernleşmenin şaşmaz ilerleme çizgisi böyle giderse otuz yıla kadar türbanlı falan kalmaz diyen demokratlar, liberaller?
  bunun ne kadar incitici bir şey olduğunun farkında mısınız?
  neden durup durup başörtülü kadınları sayıyoruz ayrıca. son araştırmaya göre kadınlar arasında başını örtenlerin oranı %70. yani başı açık kadınları saymak daha pratik. başı açık kadınlar üzerine bir araştırma yapılması daha kolay ve ucuz olabilir. işaret edilmenin, araştırma nesnesi olmanın, sayılmanın, yorumlanmanın, istatistik tablolarında yaşamanın, kesilip biçilmenin tadını bir de başı açık kadınlar yaşasın. hatta araştırıcının muktedir koltuğuna bu kez başörtülü kadınlar otursunlar, bu kez fokus gruplar başı açık kadınlardan oluşsun.
  hem daha faydalı bir şey olmaz mıydı bu araştırma? başörtülü kadınlar hakkında bilmediğiniz ne kaldı artık? başörtülü kadınların reikiye bakış açısını bile biliyoruz. haklarında her şeyi bildiğimiz için, gidebilecekleri fazla bir yer de bırakmadığımız için kontrol altındalar, zararsızlar. peki ya başı açık kadınlar öyle mi? haklarında hiçbirşey bilmiyoruz. ab yi destekliyorlar mı? hrant dink'in öldürülmesi hakkında ne düşünüyorlar? misyonerlik faaliyetleri için ne diyorlar? tayip erdoğan ve abdullah gül ün yahudi asıllı olduğuna inanıyorlar mı? eğitimlilerle eğitimsizlerin eşit oy hakkı olmasını savunuyorlar mı?benim babaannemin de başı açıktı dan başka elimizde nesnel veriler yok. başı açık kadınlar aramızda yaşıyorlar, kimimizin annesi, kimimizin teyzesi ama haklarında hiçbir şey bilmiyoruz. sayıları artıyor mu, azalıyor mu? bilmiyoruz bu yüzden çok tedirginiz, çok korkuyoruz. türkiye nereye gidiyor? en saygın araştırma şirketlerimizden başı açık kadınlar hakkında acil bir araştırma istiyoruz.
863 entry daha