şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • yeni aldığım tam bağımsız bluetooth kulaklık.

  4-5 saat detaylıca test ettim ve deneyimlerimi paylaşmak istedim;

  kutu içeriği ve paketlenmesi gayet güzeldi. içerisine şarj kablosu, yedek kulakçıklar, kullanım kılavuzu, ne gerekliyse eklemişler.

  kulaklıkların içinde bulunduğu kutunun malzemesi ne çok iyi ne çok kötü. kapağı biraz ince, herhangi bir aksilik durumunda kırılacak gibi duruyor.

  kulaklıkların malzeme kalitesi ortalamanın üzerinde. ağırlıkları ve ele verdiği hissiyat güzel. premium bir kulaklık hissi veriyor.

  aldığımda telefonla eşleştirmek için hiç uğraşmadım, bunu söylüyorum çünkü bazı kulaklıklar eşleşmek için akla karayı seçtiriyor insana. yok teki bağlanıyor öbürü olmuyor, ikisi birbiriyle eşleşmiyor vs bir sürü tantana. bunda öyle bir şey yaşamadım. paketten çıkardım ve kapağı açtığım gibi telefona bağlandı. yukarıda tam bağımsız dedim çünkü iki kulaklık birbirinden tamamen bağımsız. kutudan hangisini çıkartırsanız o bağlanıyor telefona, kutuda kalan çalışmıyor. yani görüşmeler için kullanacaksanız teki yeterli, öbürü kutuda şarj olmaya devam edebilir. kulağınızdakinin şarjı bittiğinde kutudakini çıkartıp hiç beklemeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

  mikrofon kalitesini beğendim, gerek ses kaydı yaparken gerek telefonla görüşürken gayet net bir şekilde sesi alıyor. yani mikrofon kalitesi iyi olsun bi zahmet çünkü kulaklıklarda toplamda 4 tane mikrofon bulunuyor.

  ses kalitesi olarak da güzel diyebilirim. biraz bass ağırlıklı bir kulaklık olmuş. ben bass sesleri sevdiğim için bana güzel geldi ama ben çok fazla bass sevmiyorum diyenler için de bir çözüm üretebilirim; kulaklık silikonlarını bir boy küçültürseniz basslar bir miktar azalıyor ve daha dengeli bir ses alabiliyorsunuz. bu taktik tüm kulaklıklar için geçerli bu arada. şimdiye kadar bluetooth teknolojisine pek güvenmediğim için hep kablolu kulaklıklar kullandım ve kullandığım bu kulaklıklar da gayet iyi ve kaliteli kulaklıklardı. ses kalitesi olarak onların gerisinde kalır diye çok tedirgin olmuştum ama neredeyse hepsinden daha iyi bir ses sundu diyebilirim. ses yüksekliği olarak da yeterli. ben %70'in üstüne hiç çıkmadım kullanırken, çok fazla geliyor çünkü sesi.

  bluetooth kulaklıklara güvenmeme sebeplerimden biri ses kalitesiydi diğeri de ses gecikmesi. ses kalitesini beğendim ama ses gecikmesi maalesef ki hala kablolu kulaklıklar kadar iyi değil. bu mevcut tüm bluetooth kulaklıklar için geçerli bir durum. evet bir ses gecikmesi var ama bu gecikme müzik dinlerken, film izlerken ya da sosyal medyada gezinirken fark edebileceğiniz bir gecikme değil. bu gecikmeyi ancak oyun oynarken hissedebilirsiniz, o da muhtemelen 70-80ms'lik bir gecikme. yani taş çatlasa saniyenin 10'da 1'i kadarlık bir gecikme oluyor. ben bir kaç saat oyun oynadım ve kesinlikle ses kasmaya engel olmadı ya da can sıkmadı.

  şarj konusunda bi şeyler demek için çok erken daha alalı 5 saat oluyor ancak aldığımdan beri kullanıyorum şarjında bir eksilme olmadı. tek şarj ile 30 saat kullanılabiliyormuş, bana bir haftadan fazla yeter bu pil ömrü.

  dokunmatik kontrolleri pek sevmedim ama bazen iş görür gibi duruyor. tek dokunuşla sesi kısıp açabiliyor, gelen çağrıyı yanıtlayıp sonlandırabiliyor. çift dokunuşla medyayı durdurup başlayabiliyor. üç dokunuş ise bir sonraki medyaya geçiyor. aslında anlatınca iyi gibi görünüyor ama biraz fazla dokunmak gerekiyor ve misal bi müzik seçeyim derken kulaklığı iyice kulağınıza sokmuş oluyorsunuz. bir aksilik çıkmadığı sürece ben yine işimi telefondan hallederim gibi.

  yani genel olarak fiyatını fazlasıyla hak eden bir ürün. almayı düşünenler gönül rahatlığıyla alıp kullanabilir.

  edit: fikrimi değiştirdim, tiz sesleri de gayet iyi veriyormuş, ses dengesine hayran kaldım. ama kulaklarımı acıtıyor bazen, umarım alışırım.

  edit 2: ses kalitesini aşırı beğendim. bugün kutudan çıkmasının üzerinden 4 gün geçti, deli gibi kullanıyorum ve hala şarja takmadım. kulağımı hala biraz acıtıyor. daha da edit yapmam. tamam belki kulağımı acıtmamaya başlarsa bir edit daha yapabilirim.

  edit 3: evet artık acıtmıyor. gün boyu takılı durduğu için kulaklarım genişledi heralde.*
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap