şükela:  tümü | bugün
 • 2005 yılında makalesi yayımlanan ve konu üzerinde yapılan türünün ilk örneği çalışmada incelenen tüm ülkelere göre en düşük ortalama ile cümle aleme rezil olmamızı sağlayan (yok lan öyle değil) olaydır. türk denekler arasında 0.9 dakikada boşalan da 30.4 dakikada boşalan ekşici de mevcut. ancak ekşiciler ortalamamızı 3.7'den yukarı çekememiş.

  türk erkekleri çalışma dışında bırakılınca kalan ülkelerin ortalaması ise 6.7 dakika çıkmış. neredeyse yarı yarıya... vay beni vaylar beni...

  görsel
  hollanda, birleşik krallık, ispanya, türkiye ve abd'den 491 erkek ile yapılan çalışmada 130 türk erkek bulunuyor.
  18 yaş üzeri ve en az 6 ay düzenli heteroseksüel seks hayatı bulunan erkekler seçilmiş ve 4 haftalık periyotta kronometre ile süre tutularak veriler kaydedilmiş.

  türkiye haricindeki diğer ülkelerde sünnetin ortalamaya etki etmediği (katılan tüm türkler sünnetli), tüm ülkeler için ise ortalamanın prezervatif kullanımından bağımsız oluştuğu sonucunu ortaya çıkmış. türkiye'deki sonuçların genetik ya da sünnet kaynaklı olup olmadığı konusuna ise odaklanılmamış. çalışmaya göre yaş ilerledikçe de boşalma süresi kısalmış.

  kaynak: a multinational population survey of intravaginal ejaculation latency time

  edit: ekşi şeyler
153 entry daha