şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • çoğu insanın yaptığı şey. hayır parasını verdiğiniz servislerde de(netflix , amazon prime video , hulu , blutv gibi ) 3ger benim gibi klasik film hayranıysanız bulmanız epey zor. popüler filmler bir nebze bu servislerde oluyor. ben de her gün güncellenecek dev bir arşiv için tanıtım yapacağım. tabii öncelikle paralı servisleri tanıtmakla başlamak daha etik diye düşünüyorum. önce onlarla başlayıp sonra korsan denen siteler ve uygulamalarla yolumuza devam edeceğiz.

  netflix: anlatmaya gerek yok. streaming işinin öncülerinden ve en popüler olanı.
  ilgili sitesinden, mobil mağazalardan ve windows 10 mağazasından(buradan şöyle artısı var indirme özelliğine sahip olabiliyorsunuz pcde) kendi yapımlarının büyük çoğunluğu kötü, arada bir iki sağlam yapıma denk gelebiliyorsunuz. genelde arşivdeki filmleri imdb 6 altı vasat yapım.

  amazon prime video: amazon'un son zamanlarda desteğini daha fazla verdiği platform. türkiye için konuşursak oldukça ucuz ve sağlam dizilere sahip. filmleri de (kendi yapımları) bence gayet iyi. ayrıca prime üyesi olunca twitch gaming ve bedava amazon kargosu avantajından yararlanabiliyorsunuz.

  puhu tv: ücretsiz içeriklerle reklamlı bir streaming platformu. kendi yapımları epey az ama türk dizi ve filmleri burada bulmak mümkün.

  gain medya: 2021 yılında yayına geçen platform. temelde telefonlar için tasarlandı ve sadece bu platformlarda mevcut. film, dizi içerikleri kısa süreli. bu tıpkı quibi tarzı diyelim. quibi'yi bilen bilir. pandemi döneminde tüm streaming servisleri kar yaparken batan bir platform. ayrı bir tez konusu. bunu geçelim.

  blutv: bence arşiv olarak güzel, kaliteli bir platform. ancak iş playera geldi mi akan sular duruyor. çok kötü. bu konuda kendilerini geliştirmeleri gerek.

  exxen: ya bunu paylaşıp paylaşmamak arasında kaldım ama sonuçta film ve dizilere de sahip. kalitesi tartışılır ama alternatif olarak yer alsın.

  bein connect: bein medya'nın (eski adıyla digiturk) servisi. ayrıca maç izleme de mümkün. parayı veren düdüğü çalar.

  tv plus: farklı bir türk streaming servisi.

  vodafone tv: vodafone red üyeleri için ücretsiz. arşivi ne kadar iyi bilmiyorum ama bazı canlı kanallara sahip. canlı tv kanalları bana göre gayet iyi. umarım televizyon uygulaması da yaparlar samsung tv ve lg web os için.

  mubi: diğer tüm streaming servisleri arasında parlayan platform. sinemanın kalitesini istiyorsanız bu platforma mutlaka şans verin. hayranlıkla takip ediyorum.

  hulu: türkiye için kullanımda değil, en azından bölgesel olarak değil. aylık 6 dolara kullanabiliyorsunuz. kendi yapımları kesinlikle çok sağlam. az ama öz yapıyorlar. ayrıca bundle olarak hulu, disney+ ve espn+ 'yı reklamsız olarak aylık 19 dolara alabiliyorsunuz. abd'dekiler için çerez parası ama bizim gibi kuru yüksek yerlerde kullanılmaz.

  disney+: bizim ülke için daha gelmedi. kendi yapımlarını buradan takip etmek gerekecek. ancak disney firması paragöz bir firma. nedense pek sevemedim bunları. şu anlık aylık 7 dolar.

  google play filmler: google play üzerinden filmleri kiralama, satın alma seçenekleri mevcut. her platformda uygulamaları da var. bazen fiyatlar oldukça uygun olabiliyor. legal izlemek isteyenler için uygun bir yer. çünkü istediğiniz yapımı siz seçiyorsunuz. tabii diğer platformlardaki 1 aylıkla dolu arşiv yerine tek filme para vermek biraz tuzluya gelebilir.

  apple tv+: apple'ın rakip olmaya aday platformu. eğer bir apple cihazı aldıysan 1 yıllık ücretsiz abonelik veriyorlar. aylık 5 dolar. türkiye için daha gelmedi diye biliyorum.

  neyse legal muhabbet çok sıkıcı. beni bile baydı. biz asıl mevzumuza gelelim. şimdi öncelikle uygulamaları önereyim. çoğunluğu android için geçerli. elbette windows, mac, linux için de mevcut. daha sonra film/dizi için sitelere geçeriz.

  stremio: bu işin en tepedeki ismi. namı mars'a kadar gitmiştir. yıllar önce ekşi sözlük'te keşfetmiştim kendisini. aşkla kullanıyorum. pc, telefon, tvbox üzerinde aktif kullanan biriyim. eklentileriyle ücretsiz olarak kullanılıyor. torrent üzerinden çekiyor, altyazıyı otomatik yolluyor. her platformda mevcut. bilgisayarlara indirmek için;
  (linux için kendi mağazalarında mevcut. en azından manjaro'da aur kütüphanesinde bulunuyor. gönül rahatlığıyla indirilebilir. olmadı siteye bakın)

  https://www.stremio.com/

  popcorn time: stremio'dan eski ama hala iş gören uygulama. aynı şekilde torrent tabanlı.

  https://getpopcorntime.is/

  rokkr: kendi alt başlığında nedir ne değildir anlatıyordur. vavoo'nun versiyonu gibi düşünebilirsiniz. her platformda (ios hariç) mevcut. watchedücretli olduğu için onu önermiyorum. zaten rokkr onun ücretsiz hali. yoksa aynılar.

  https://www.rokkr.net/

  kodi: deniz, derya bir yer. eklentilerle hemen hemen her şey yapılabilir. bunun için ilgili başlığına, sitelere bakın. ben turkvod, seyirturk eklentilerini biliyorum. başka şeyler için başka eklentiler bulun.

  seyirturk: hem kodi için eklenti olarak hem de android (android tvler dahil) için mevcut. içerik çok iyi. film, maç vs. ancak bir kötü özelliği var. arama bölümü paralı. filmleri/ dizileri sitelerden çekiyor.

  https://seyirturk.tk/

  yekportal: android için film, dizi, maç izleme uygulaması. sitesinden hesap açıp oradaki kodu uygulamaya yazacaksınız. bu şekilde ücretsiz izletiyor. ancak içinde çok reklam var. mutlaka reklam engelleyici kullanın.

  https://yekportal.tk/

  purple tv pro: bugün keşfettim. android tv için arıyordum. muazzam bir tasarıma ve içeriğe sahipler. tasarım acayip derece iyi. sadece ilk açarken reklam çıktı. sonra hiç reklam görmedim. canlı tv kanalları, filmler, diziler her şey var. bu da filmleri sitelerden çekiyor. sitesi yok, telegram kanalı var. oradan indirilebilir. şans verilmesi gerek.

  https://t.me/purpletvpro

  cinema hd : bu üstteki filmeri sitelerden çekenlerin global uygulaması. reklam engelleyiciyle kullanın. çok sağlamdır.

  https://cinemaapk.com/

  tea tv: sanırım `terrarium'dan sonra çıkanlardan biri. tıpkı cinema hd gibi. bu tür kopya bir çok uygulama var. temelde aynı işi yaparlar. o yüzden hepsini paylaşmanın bir mantığı yok. ayrıca windows uygulaması da var bunların. ancak gereksinimlere baktım pc en az 4 gb ram olmalı, w7 olmalı yazıyor. en az 4 rami ne yapacaklarsa..

  https://teatv.org/

  inat tv: bu uygulamayı çok seviyorum ya. tasarım çok basit ama gram sorun yaşatmadı bana. hem android telefonda hem televizyonda çok güzel çalışıyor. aşağıya bir link bırakıyorum ama başka yerden bulabilirseniz de indirin. çünkü siteye pek güvenemedim. açar açmaz fan çalışmaya başladı. olmadı bir ara apksını bilinen bir yere upload edip güncelleme yaparım.

  https://ecanlitv.co/inat-tv-pro-8/

  uygulamalar tamam. en azından temeldekileri yazdık. ileride daha geliştiririz. giden olur, gelen olur. şimdi sitelere geçelim hadi.

  öncelikle tahtsizimparator 'un önerdiği bir yöntemle başlamak istiyorum. bu sayede yabancı altyazısız sitelerde de chrome eklentisiyle filmlere altyazı ekleyebiliyorsunuz. bence efsane bir şey.

  ilgili yöntem; (bkz: #119505643)

  yöntem şöyle. substitaleklentisini kuruyoruz. filmi açıyoruz. sonra eklenti sayesinde filmin altyazıları karşımıza çıkıyor. türkçesini seçiyoruz bu kadar. arkadaş yöntemi detaylı anlatan bir linkte paylaşmış. hem bazı film sitelerini de eklemiş. ben onları da ekleyeyim.

  eklenti adresi; https://chrome.google.com/…ppgjdiebcabomlbidfodipjg

  şimdi geldik sitelere. birçok site vardır illa ki ama temiz siteler önermek gerek. tahtsizimparator'un önerdiği ingilizce sitelerden başlayalım.

  https://bemovies.co/
  https://flixhd.cc/
  https://5movies.run/
  https://www.axxo.me/
  https://www.ssoap2day.to/
  https://movieshd.co/
  https://afdah.info/

  ben pek sitelerden izlemediğim için bu konuda detaylı bilgim yok. sizler için mini liste yapıyorum, kendim de tanımış oluyorum. şimdi türkçe yapımlara geçelim.

  https://www.dizigom1.com/
  https://ugurfilm.com/
  https://dizipal.com/
  https://www.fullhdfilmizlesene.com/
  https://www.filmmodu.org/ (en sevdiğim bu olabilir)
  https://www.hdfilmcehennemi2.pw/
  https://www.filmyani.com/
  https://jetfilmizle.live/
  https://sinefy.com/ (tasarımı hoş)
  https://yabancidizi.pw/
  https://dizilab.pw/
  https://diziboxx.com/
  https://dizitime.pw/
  https://wowfilmizle.com/
  https://diziwatch.net/

  şimdilik bu kadarla kapatalım. ileride daha detaylı güncellerim.
3 entry daha

hesabın var mı? giriş yap