şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
232 entry daha
 • tostumu yedim ve eyyorlamaya geldim; ağır spoiler veriyorum ona göre.

  --- spoiler ---

  - öncelikle bir film düşünün ki iki kere izleyince 1 mesai günü bitiyor, öyle uzun bir film ama bittiğinde ben 4 saattir film izliyorum demiyorsunuz; akıyor, izlettiriyor.

  - joss ibnesinin sıçmığıyla hiç bir alakası yok; evet konunun ana noktaları aynı, evet ortak sahneler var ama joss whedon'unki justice türkiye süper league ise bu film justice bundesliga olmuş, justice la liga olmuş.

  - ilk filmdeki taşakoğlanı batsy gitmiş yerine justice league'in kurucusu ve lideri; taşaklı batman gelmiş; hoş gelmiş. bir bale batman'i değil ama gönlümde yeri var bu batfleck'in.

  - martian manhunter'ı görmek çok güzeldi; gelecek filmde (olursa) ana karakterlerden biri olacağı gösterildi; dc dünyasını bilmeyenler için şöyle izah edeyim; superman çok ama çok güçlü bir karakterdir; mm işte en az onun kadar güçlüyken yanında prestige paket ile ek ücrete dahil olarak gelen shapeshifting, telepati, görünmezlik, tam otomatik klima, ön ve arka park sensörleri ve kör nokta uyarı sistemi gibi özelliklerle gelir.

  - batman olmuş dedik, ama o kısacık ekran zamanında olan başka biri daha var; joker! hoca önümüzdeki mücadelelerde rol verirse bu joker sinema tarihinin 2. en ikonik joker 'i olabilir. 1. asla olmaz elbette.

  - steppenwolf çok daha derinlikli, motivleri olan; yaptığını çeşitli sebeplere dayalı olarak yapan bir kötü adam olmuş; öyle ki en son sahnede darkseid steppenwolf'un kopmuş kafasını top durdurur gibi ayağıyla istop edip çıtırt diye ezince üzülüyorsunuz, lan adam kendini sana kabul ettirebilmek için neler yaptı, senin reva gördüğün muamele bu mu darkseid ibnesi diyorsunuz.

  - darkseid var; hem de baya var öyle 3-5 saniye laf olsun diye konmamış. bilmeyenler için şunu da açıklığa kavuşturayım darkseid tüm taşlara sahip thanos'u alır, eldiveninden taşları tek tek söker ve thanos'un götüne sokar; thanos'u orospusu yapar.

  - ve flash; hem filmin neşesi, hem de anahtar elemanı; justice league üyeleri ne alıyorsa kendisine %10 daha fazla ödemesi lazım bruce wayne'in.

  - aquaman; bence güçler anlamında zayıf kalıyor bu ekipte; teketekte süpro, sayborg, fevkalada bağyan ve hatta batman'den dayak yer ki bu diyorsunuz içinizden. ama karizması tabi fezada; varlığı bile parademon'ların ıslanmasına sebep oluyor. tridentini gödümüze sok reyiz.

  - amber heard, mera, meram; sen dünyanın en güzel detayı olabilirdin, johnny abimize yaptıkların olmasaydı... bros over hoes; sorry bitch.

  - wonderwoman; bir rönesans heykeltraşı olsam heykelini yapar; sonra gerçeği kadar taş olmadı bu diye baltayla kırardım. mesaj kutumu yeşillendir; varımı yoğumu, çoluğumu çocuğumu bırakıp gelmeye hazırım, köprüleri yaktım. haber et.

  - lex luthor; jess eisenberg senden bu iş olmayacak; lex luthor değil cem uzan belki olursun; filmin zayıf halkası, hollywood yahudi kontenjanından girenlerin maaşını en haketmeyeni. her filmde neyse o, lex luthor değil, jess eisenberg.
  --- spoiler ---

  uzun lafın kısası bu film doğmadan ölmüş seriyi diriltir; bize en az 2 film daha izlettirir.

  eyyorlamam bu kadar.
549 entry daha

hesabın var mı? giriş yap