aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
1506 entry daha
 • öğrenmek isteyenlere tavsiye edebileceğim birkaç online ders var. yalnız kişinin akademik geçmişi, öğrenmekteki amacı tabii ki kurs seçiminde belirleyici olacaktır.

  akademik yönü güçlü olanların bence ilk bakmaları gereken kurs .
  computational thinking using python , xseries program
  https://courses.edx.org/…c2-4f5a-b983-64a228e3a0fd/

  rice üniversitesinin dersleri de çok başarılı. önceki kursa göre daha kolay giriş yapmak, görsel öğrenmeye hitap ediyor.
  "an ıntroduction to ınteractive programming in python"
  https://www.coursera.org/…earn/interactive-python-1

  bunlar önemli üniversitelerin dersleri olduğundan kalite yüksek seviyede , iyi kontrol edilmiş. kuralları textbook doğrularıyla öğretiyor. ikisinde de öğrenmenin önemli kısmı videolardan değil her dersten sonra yaptırdığı pratiklerden ve sınavlarıdan sağlanıyor. edx'te ücretsiz kurslar, coursera'da sınavlar dahi değil audit yapanlara.

  udemy kurslarının çok isimleri geçiyor. angela yu'nun "100 days of code, python bootcamp"'e baktım. anlatımı güzel, başarılı bir kurs ancak abartıldığı kadar iyi bir değil. öncelikle anlatan kişi yukardaki üniversite kursları kadar derinlikli anlatmıyor, textbook doğrulara bağlı kalmayabiliyor. ınteraktif yönü, sınavları, pratikleri çok yetersiz. bir programa bağlı kaldığı için motive edici yanı var. 100 günlük program var elinizde.

  diğer udemy kurslarına bir göz attım, özellikle sürekli linklerine denk geldiğim kupon vs ile bedava olanlara. amatör, youtube seviyesindeydi. youtube 'da daha iyileri ücretsiz zaten.

  bu üç kursun birbirlerine göre üstünlükleri var, hepsinden başlanır bir kere başlayıp momentum kazandıkça istenen yöne göre yeni kurslar seçilir. benim tercih sıram edx, coursera, udemy, youtube olur. hobi olarak programlama öğrenenler, profesyonelliği farklı olan kendini geliştirmek için öğrenenler tatmin edici bir noktaya bunlarla gelirler.
51 entry daha