54334 entry daha
 • rahmetli erbakan hocadan sonra oy kullanmayan 73 yaşındaki babamın kendisi hakkında kollarını sıvadığı partili ve yandaş cumhurbaşkanı.

  peder artık chp'ye oy vermenin vacip olduğunu ve gider ayak ülkenin daha çok felakete sürüklenmemesi için kendisini vicdanen rahatlaması gerektiğini düşündü.

  peki baba dedim 70'lerde ecevite 90'larda erbakan hocaya oy verdin bu kadar iki farklı kutuba oy vermeye seni iten nedir?

  "ben 68 kuşağıyım işçi ve sendika hareketlerinin en yoğun olduğu dönemlerde polis copu yedik ama hakkımızı masaya yumruğumuzu vurarak alıyorduk. ben eceviti ve erbakan'ı severim çünkü ikisi de hem halkçı hem işçinin yanındaydı. erbakan işçi ve emekliye en çok zamı veren, ecevit ise başta sgk, sendikalar ve işsizlik ödeneği ile ilgili yasalar çıkaran dürüst insanlardı. şimdi bu işçi ve emekçi düşmanı hükümetin karşısında şeytan hariç herkese oy veririm" dedi.

  beni en çok etkileyen lafı ise şuydu; "bu kadar savurganlığı ve doymak bilmezliği ancak sonradan görmeler yapar. orta halli bir ailede büyüyen ve görece olarak az da olsa okumuş bir insan bunları asla yapmaz." baba dedim taşaklarını alnıma yapıştırmak istiyorum bu ne güzel sosyolojik tespittir böyle.

  benim eşim kapalı mesela 12 yıldır evliyim oda ben de ne akp ne chp'ye hiçbir zaman oy vermedik ama bizde bu yönde bir karar aldık ve chp'ye oy vereceğimize dair birbirimizle sözleştik.

  peki neden oy vereceğiz? abi ya bunlar gitsin de chp mi gelsin?

  gelsin tabi amk bir dönem de onlar yönetsin bakalım bundan kötüsü oluyor mu?

  ulan ülke felakete sürükleniyor elimizden kayıp gidiyor göz mü yumalım buna?

  imamoğlu iyidir hoştur ama mansur başkan candır. o yüzden muhalefetten mansur başkanın aday gösterilmesini rica ederiz.*
2499 entry daha