şükela:  tümü | bugün
 • edit: sorusturmada soyle bir madde var, bu olaydan cok daha onemli: (bkz: halkın zihninde soru işaretleri oluşturma suçu)
  hatta buyrun, sizin de kafanızda soru işaretleri oluşsun:
  (bkz: kurtuluş savaşı'ndaki askerlerin dinsiz olması)
  (bkz: kul hakkı dini)
  (bkz: ikra/#100716498)

  bir ilahiyat ogrencisi (ki kendisi deist degil, atatürk u de elestiren bir islamcı), kuranda mirac mucizesi olmadığı icin buna inanmadigini twitter'da paylasinca, cimer'e şikayet edilmiş. bunun uzerine de soruşturma açılmış:
  https://twitter.com/…tatus/1375107432175824899?s=19
  https://www.instagram.com/…b5/?igshid=18mc6dhnilmls
  o zaman, ulkedeki butun dinsizlere soruşturma mi açılacak?

  adeta iki taraf da birbirine "hayır, seninkisi değil. benimkisi gerçek islam" diyor.
  esas bomba ise sorusturmadaki 4. madde, inanilmaz :

  " şikayetçi taraf çocuklarını bu yaklaşıma sahip din öğretmenlerine teslim etmek istemediklerini belirtmektedir. bu da yaptığınız paylaşımlarla bir meslek grubunu hedef haline getirdiğinizi, din eğitimi ve öğretimi alanında görev yapan öğretmenlere yonelik toplumda olumsuz duyguların, hatta kin ve nefretin oluşmasına sebebiyet verdiğinizi, bunun kin ve düşmanlığa tahrik suçu teşkil ettiğini işlemekte olan kamu düzenini bozucu nitelikte halkın zihninde soru işaretleri oluşturduğunuzu düşündürmektedir. şikayete konu olan durumu izah ediniz"

  eger ilahiyat eğitimi gördüğü için ise, lutfen evrim'i reddeden bütün ogretmenlere de soruşturma açalım. ben de cocuklarimin evrim'i reddeden ogretmenler tarafindan egitim gormesini istemiyorum. evrimi reddeden toplumlar, surekli mutasyon ve evrim geciren covid19 virusu ile savasamazlar. bu da halk sağlığını tehdit etmek demek. yani, evrimi reddeden öğretmenler halk sağlığını tehdit ediyor.
208 entry daha