şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
33417 entry daha
 • dokunduğumuz birçok yerin dışkı ile kaplı olduğu gerçeğidir.

  video

  london metropolitan university 2018 yılında sekiz mcdonald's şubesinin self service ekranından svap örneği almış ve örneklerin tamamında dışkı bakterisi tespit etmiştir.

  bunun sebebi ise restoran kirli olması değil, müşterilerin kirli olmasıdır. bir insanın anüs bölgesinde herhangi bir zamanda 0.1 gram dışkı bulunmaktadır. (rim job yapmayı sevenlere selam olsun.) bu dışkı kıyafetlerimize, kıyafetlerden ellerimize ve dokunduğumuz her yere yayılır.

  evinizin banyosunu istediğiniz kadar temizleseniz de sifonu her çektiğimizde dışkı içerisindeki bakteriler havaya karışır ve iki saate kadar da havada asılı kalır. diş fırçanıza, kıyafetlerinize, yüzünüzü kuruladığınız havluya hatta nefes alırken ciğerlerinize kadar yayılırlar.

  kapı kolu, para, televizyon kumandası, klavye, asansör düğmesi, otobüs korkuluğu ve dokunduğunuz her yerde sizin ya da bir başkasının dışkısının tespit edilmesi mümkündür. bu her zaman bu şekilde olsa da 20. yüzyıla gelene kadar tespit edebilecek teknoloji mevcut değildi.

  bağışıklık sisteminiz sağlam olduğu sürece bu bakteriler size zarar veremezler.

  bir de ek bilgi verelim:
  dünyayı boka buladığımız yetmiyormuş gibi ay'da da insan dışkısı bulunur. apollo görevi ile aya giden astronotlar aldıkları örnekleri dünyaya getirebilmek için gereksiz bir takım şeyleri ay yüzeyinde bırakarak ağırlık azaltmışlardır.

  96 poşet insan atığı(dışkı, idrar ve kusmuk) ile birlikte iki golf topu, 12 kamera, 12 çift bot, altın kaplama bir teleskop ay yüzeyine terk edilmiştir.

  kaynak: 1 - 2
1719 entry daha