şükela:  tümü | bugün
67 entry daha
 • ben daha net anlatayım.

  1-adnan menderes bir kadınla zaten resmi evli.

  2-adnan menderes'in ayrıca metresi var (opera sanatçısı). bu metresinin kaybolan küpesi için meyhaneyi kapatıp polislere küpe aratıyor.

  3-adnan menderes, eşini ve sevgilisini başka bir kadın(polis karısı) ile aldatıyor. bu kadını görmeye gittiğinde polis olan kocasını kendi evinin kapısına dikiyor ya da evden uzaklaştırıyor, mükafat olarak da adamı polis müdürü yapıyor(en acı durum bence bu, doğru olmamasını çok isterdim). biri resmi eşi, diğer ikisi gayri resmi olmak üzere bilinen toplam 3 kadın.

  kimseyi yargılamak bana düşmez (ben dahil kimsenin dört dörtlük olduğunu sanmıyorum) ama cumhuriyet ahlaksızlık getirdi deyip de yerine şeriatı getirmeye çalışan bir adamın (menderes) özel hayatının da sorgulanması kesinlikle gerekir.

  edit: bunlar sadece o dönemde açık açık yaşanıp saklanmayan olaylar, kim bilir daha neler neler oldu, zamanında internet iyi ki yokmuş.

  edit2: menderes şeriat istemiyordu diyenler var. evet yeşil bayrağı eline alıp kubilay'ın başını kesmeye gitmedi. ancak takım elbisesini giyerek dönemin şartlarında sözde düşünce özgürlüğü altında yine onları savundu, temel ideolijisi budur. bu konuyu çok da uzatmak istemem, herkes ne olduğunu biliyor.
185 entry daha