şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle bunun sebebini çok düşündüm, çevremdeki pek çok kişiye sordum ama başka bir sebep aklıma gelmiyor.

  vajinal fitil almak üzere eczaneye gittim ve 64 lira gibi bir fiyat görünce, yazdırıp almayı tercih ettim. aile hekimime ilacı yazmasını rica ettim ve olaylar gelişti. annem tarafından bana bir sms geldi öncelikle, ne göreyim benim reçete bilgilerim ona da gönderilmiş, annem de önemli olacağını düşünerek bana iletmiş.

  şimdi buraya kadar, ne olmuş diyebilirsiniz.

  ben sürekli ilaç yazdırabilen biriyim. migren, alerji, vitamin, soğuk algınlığı vs ilaç kullanırım. daha önce böyle bir ilacı reçetelendirmedim hiç. ve aileme daha önce reçetelerim hiç mesaj olarak gönderilmedi. ben 30 yaşında, bekar ve kendi sigortası olan biriyim. bekar birinin vajinasına sokması gereken bir ilaç olduğu için mi aileme bu mesaj gitti sormak istiyorum.
  bu durum benim ailemde üzerine düşülen bir konu haline gelmedi. takıntılı bir ailem olup, şuan töre cinayetine kadar gidebilen bir durum içinde olabilirdim. durumun vehametini anlatabiliyor muyum bilmiyorum. eminim birçok kişi de başına gelse bu konudan rahatsızlık duyardı.

  arkadaşlar bakın bu düşünceme sinekten yağ çıkartmak da diyebilirsiniz. ama düşünüyorum ve aklıma başka bir şey gelmiyor. ilacın ismi gynomax fitil bu arada. daha önce bu tarz ilaçları yazdırıp, başına böyle bir şey gelen var mıdır? eğer cahillik yapıyorsam, onun da düzeltilmesini isterim.

  en üst edit: arkadaşlar tamam mutlu olacaksanız ben gerizekalıyım da, okuduğunu anlamakta zorluk çekenler de o zaman öyle. tabiki bana daha önce mesaj geldi. bu uygulamadan haberim var. ama sadece hep bana mesaj geldi. bütün sistemleri kontrol ettim. kendi numaramdan başka bir numara yok. buradaki kırmızı çizgi şu, ilk defa mesajım başkasına gitti. aşağıdaki entrylerden biri şunu yazmış, şirket hattından bir işlem yaptığınızda patrona mı mesaj gidiyor diyerek. anlatmak istediğim konu bundan ibaret. hep bana gelen mesaj ilk defa başkasına gitti. bu hat sahibi olsa bile, benim e nabız ya da e devlet ya da sgk da kendi şahsi numaram kayıtlı. ben burada doktorun ya da kurumun adını vermedim, kimseyi tehdit etmedim. en başta da belirttiğim gibi, bu olay benim nezdimde rahatsız ediciydi. benim başıma bir olay gelmedi ailem açısından, ancak bu başkasının başına geldiğinde canıyla ilgili bir sorun olmayacağının garantisi yok bu ülkede. ben belki fazla hassas ve duyarlı gelebilirim sizin için, troll diyen bile çıkmış. ne düşündüğünüzle ilgilenmiyorum ancak sadece ufacık da olsa okuduğunuzu anlayabilmenizi rica ediyorum.

  edit: gelen birçok mesaja ve yapılan yorumlara istinaden ekleme yapmak isterim. evet hat annemin üzerine kayıtlı ancak, 30 yaşıma kadar daha önce böyle bir şey başıma gelmedi. ilaç detaylı bir şekilde bilgileriyle değil, reçete kodu olarak gitmiş. reçete kodundan ilacı öğrenmek büyük bir mesele değil hepimiz biliyoruz ki herhangi bir eczaneden. şimdi şuna da ekleme yapmak isterim, 30 yaşında neden annenin hattını kullanıyorsun da diyebilirsiniz. uzun yıllardır kullandığım için değiştirmekle uğraşmak istemedim banka vs hepsini değiştirmek gerekiyor. e devlet ve e nabız üzerinden bilgilerime tekrar tekrar baktım, kendi numaram dışında hiçbir numara bulunmamaktadır. ancak bence kim ne derse desin konu rahatsız edicidir benim nezdimde. bu gerçekten sorun yaşayabilecek birinin başına gelebilirdi. anlatmak ve altını çizmek istediğim konu budur.

  edit 2 : bol bol vajina kelimesi geçiyor, kurgu vs diyenler, fav için diyenler. merhaba herkese. kaç yıldır ekşi sözlükteyim, ayda yılda bir canım çekerse entry giriyorum. fav peşinde değilim. öncelikle 1 kere vajina kelimesi geçiyor ve bu sizi neden rahatsız ediyor? vajina vajina vajina vajina vajina vajina diye sayfalarca yazabilirim isterseniz. kadın cinsel organı demem mi hoşuna giderdi? ben korkmuş ve çekinmiş olabilirim, bunu ismimle danışacak bir yere sahip olmayabilirim. siz bu ülkede kadınların başına en ufak konulardan neler gelebildiğini sanırım hiç okumuyorsunuz ya da işinize gelmiyor. söylediğin ithamlara üzülen alınan biri değilim allahtan, çünkü iki yüzlülüğünüzün çok farkında olan biriyim. benim burada amacım kendimden çok başkasının başına gelsyedi olabilecekler üzerinedir. entryini sil diyenlere, ne münasebet demek istiyorum.

  edit 3: muhtemelen son editim olabilir. ben sadece başıma daha somut ve kötü bir olay geldiğinde, hangi tepkilerle karşılaşabileceğimi de görmüş oldum. hakaretler, manipüle edici cümleler neler neler. ben bu olayı buraya yazdığım için zerre pişman değilim. bu hikayedeki tek atladığım noktanın, hattı kendi üzerime almamak olduğunu bi nebze kabul edebilirim. ancak yine altını çiziyorum, burada her koşulda bir kvvk ihmali vardır. ancak bu yazdıklarımı buradan görüp, benimle birlikte hat sahibinin kim olduğu konusunda dikkat kesilecek birkaç kadın arkadaşım olsa dahi, bir şeyi başarmışım demektir. siz bu ülkede kadın olmanın nelere dikkat etmek zorunda olduğumuzun farkında olmayabilirsiniz. ama biz kadınlar bunların farkındayız ve birbirimizi uyarmak ve kollamak zorundayız. gelin üstüme sorun değil. dediğim gibi bu durumdan bir kişi dahi kendine bir pay çıkartıp, böyle bir şeye engel olabilecekse ben yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. ne demek istediğimi anlayabilen ve destek mesajı atan kişilere de teşekkür ediyorum.
340 entry daha