aynı isimde "cenk tosun (sözlük yazarı)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
6467 entry daha
  • beşiktaş taraftarının büyük haksızlık yaptığı futbolcu. sakatlık ve hastalık sonrası gereksiz yere üstüne gidildi.

    bu adam 2014 yılında beşiktaş'a gelirken istese diğer büyüklere daha yüksek maaşla gidebilirdi ama daha az ücrete devre arasında söz verip sezon sonu bonservissiz beşiktaş'a geldi. her zaman beşiktaşlı olduğunu da söyledi. zaten takımı yakından takip edenler takımdaki taraftar futbolcuları kolaylıkla anlayabilir. cenk onlardan biri.

    önce demba ba sonra gomez'in arkasında bekledi. az süreler almasına rağmen her girdiği maç katkı verdi, gol attı. 2 sezon çoğunlukla yedek oturmasına rağmen müthiş de bir gelişim kaydetti. sol ayağını çok geliştirdi. son vuruşlarını, dribbling becerisini baya ilerletti. ardından da as forvet olduğu ilk sezonda şampiyonlar ligindeki başarının en büyük pay sahiplerinden olup süper lig bonservis rekoru kırarak everton'a transfer oldu.

    bu devre arasında buraya yine kiralama ücreti olmadan geldi. maaşının bir kısmında indirim yaptı. eğer şampiyon olursak aldığı primle beraber burada aldığı maaş oradayken aldığı maaşla eşitlenecek. istese hiç bu sıkıntıya girmez lokomotiv moskova'ya da imza atabilirdi. hatta özellikle fenerbahçe'ye çok rahat şişkin bir maaşla da gidebilirdi. fakat hiçbir zaman beşiktaşlılığından ödün vermedi bu adam. altyapıdan çıkmış bir futbolcu gibi sahipleniyor takımı.

    şu takıma gelişi, gidişi, kazandığı para, yaptığı katkı... her şeyi dört dörtlük adamın. takıma gelen her futbolcu bu şekilde azimli olup gelişim gösterse ve herkesten bu seviyede verim alınabilse keşke.
259 entry daha