şükela:  tümü | bugün
353 entry daha
  • vogue röportajında şarkıcılıktan emekli olmaya karar verdiğini söylese de daha sonra müziği bırakmayacağını söyleyen şarkıcı. bırakmak istemesinin sebebi ise ciddiye alınmıyormuş. selena gomez, disney ekolünün miley cyrus-demi lovato-jonas biraderler ile beraber şarkıcı-oyuncu kısmında yer alsa da , disneye başladığında tamamen oyuncu olarak piyasaya çıkmıştı. o dönem rol aldığı dizi ve filmlerde ufak tefek şarkı denemeleri olsa da piyasaya müzisyen olarak girmesi 2009 yılına dayanıyor. miley-demi-jonas oyunculuğu bir kenara bırakarak yollarına müzisyen olarak devam etse de selena gomez, her ikisini bir arada yürütmeye devam etti. disney-hollywood records a zıt gitmeyerek çizgisinden hiç kaymadı. hatırlıyorum joe jonas bir röportajında 'selena ve miley nin şarkı yazarları vardı ancak biz kendi sözlerimizi koymak istiyorduk' gibilerinden bir şey söylemişti.

    gel zaman git zaman selena gomez şarkıcı-oyuncu disney kimliğinden ziyade justin bieber ile olan çalkantılı ilişkisi ile gündemdeydi. gerek jonasların geri planda kalıp one directionun piyasaya çıkması, demi nin rehabilitasyon mevzuları, miley nin hannah montana imajını yerle bir etmeye çalışma çabalarından aradan sıyrılıp, müzisyen kimliği daha zayıf olsa da başarılı çalışmaları ile adından söz ettirmeye başladı.

    2015 den beri stüdyo albümü çıkarmayan ve bu süreçte justin bieber ile gelgitli ilişkisi olsun, the weeknd olsun, lupus hastalığı olsun albümü 2020 ye kadar gecikti. rare albümü gerçekten selena yı aşan bir işti. selena gomez in ses aralığı dar ve sesi güçlü değil. orta tempolu şarkılar kendisine çok yakışıyor ve rare de tamamen bunlarla dolu.

    rare döneminin en büyük kayıplarına gelecek olursak; kabak tadı veren justin bieber ile ilişkisi hakkında yaptığı açıklamalar , albüm çıktıktan hemen sonra rare beauty adını verdiği kozmetik markası kurması , albümden çıkan yanlış single ler. şöyle ki look at her now gibi albümün kalitesini aşağı çeken bir şarkıya klip çekmesi. rare de gereksizdi. onların yerine; vulnarable, crowded room, a sweeter place, ring gibi şarkılara klip çekmesi gerekirdi. otoriteler tarafından beğenilen bir iş yapıyorsun ancak bunları yanlış şarkı tanıtımlarına ve eski ilişkine mal ederek heba ediyorsun. insanlar hala kendisinin justin i aşamadığını düşünüyor.

    farkedenler oldu mu? bilmiyorum. kendisinde canlı performans korkusu var. özellikle ödül törenlerinde. anksiyete krizi geçiriyor.
4 entry daha