şükela:  tümü | bugün
  • tam hali nurettin canikli'nin pandeminin kasıp kavurduğu dönemde türkiye ekonomisinin yüzde 1 büyüdüğünü açıklaması olacaktır.

    ak parti ekonomi işleri başkanı nurettin canikli, ''pandeminin kasıp kavurduğu dönemde dahi türkiye ekonomisi yüzde 1 büyümüştür. daralmamıştır. 2018 rakamlarına baktığınızda. ekonomide başarının ölçüsü olan büyüme bahsedilen yıllarda en güçlü şekilde ortaya konulmuştur'' açıklamasını yaptı.

    bunların anlamadığı olay şu; ekonominin mevcut hali bu açıklamalarla yatışma aşamasını çoktan geçti maalesef. ekonomi yüzde 10 büyüdü, ihracat yüzde 20 arttı, gsmh şöyle oldu böyle oldu. iyi de bundan bize ne?

    ben işsiz miyim işsizim, yarın ne yiyeceğim kaygım var mı var, çocuklarımın geleceği ne olacak kaygısı var mı var. insanlar artık rakama göstergeye falan bakmıyor, ekonomideki sıkıntıları, bilhassa pandemi dönemindeki daralmayı iliklerine kadar hissediyor.

    işte bunlar olmasaydı iyi ne güzel büyümüşüz, her şey çok güzel olacak falan diye sevinirdim, ancak ekonomik gerçekler artık her an bizimle maalesef...
30 entry daha